31 серпня 1995 року на орбіту був запущений перший український штучний дослідний супутник. Його назва "Січ-1". І це було історичне звершення для нашої країни. Звичайно, ще в часи СРСР наші конструктори були на передових позиціях по ракетобудуванню, але саме "Січ-1" був першим космічним апаратом, сконструйованим в незалежній Україні. І в честь такої події, ми вирішили написати найцікавіше про перший український штучний супутник Землі.

Запущено перший український супутник Січ-1: історія події

Січ-1 був запущений в 1995 році на російському космодромі Плесецьк. Допомагав у цьому ракетоносій "Циклон-3".
Супутник призначений для спостереження за Землею з космосу в інтересах господарської діяльності, і так само, за допомогою "Січ-1" планувалося проведення величезної кількості експериментів з дослідження іоносфери та магнітосфери. Штучний супутник функціонував шість років, і у 2001 році перестав працювати.
Січ-1 був розроблений на Державному підприємстві "Конструкторського бюро "Південне" імені М. К. Янгеля". А виробником стало Державне підприємство "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова". Загальна вага дослідного супутника становила 1915 кілограм.

Січ-1: призначення штучного супутника

Перший український дослідницький супутник повинен був виконувати величезну кількість різних завдань. Серед головних можна виділити такі:
Дослідження ґрунтів, їх забруднення та рослинність
Контроль українського кордону і стану снігових покривів
Льодова розвідка
Дослідження геологічних порід
Проведення різних експериментів пов'язаних з іоносферою і магнітосферою. Зокрема вплив інфразвуку на них.
Модифікація плазми навколо самого супутника, завдяки випромінюванню бортового передавача.

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня "Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток ДПС вже готова списати ваші гроші: кому готуватись до примусового стягнення Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

Варто нагадати, що в цьому році 31 серпня виповниться 22 річниця запуску першого ураїнського штучного супутника на орбіту Землі.