14-річна Аліна Дідусенко, що залишилася круглою сиротою, померла від осложения після операції з пересадки серця і легенів. Рік тому на її лікування гроші збирали всією Україною.

Як повідомляє портал Рoliteka, на операцію в Індії Міністерство охорони здоров'я виділило 140 тисяч гривень, решта - кошти від небайдужих українців.



Юрист благодійного фонду розповів, що МОЗ не встиг відправити дівчинку на лікування в Індію.

"Через проблеми з постачанням медикаментів у Аліни виникли ускладнення. Ліки довго закуповувалися, повільно йшли всі процедури. До того ж більшість ліків держава не закуповував, їх потрібно було діставати через спонсорів", - пояснив він.

Популярні новини зараз
Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою
Показати ще

За його словами, у відомстві просто не врахували, наскільки стан дівчинки критичний.

"21 березня ми подали документи в Міністерство охорони здоров'я, щоб нас відправили в Індію, тому що в Україні умов для лікування немає. У міністерстві не врахували, що дівчинка перебуває в критичному стані і не прискорили процедуру", - розповів правозахисник.

Юрист також додав, що в Україні немає установи, яка може вести дітей після трансплантації серця і легенів, тому в аналогічну ситуацію може потрапити будь-який інший український дитина, якщо у нього виникнуть подібні проблеми зі здоров'ям і не виявиться рідних, які зможуть забезпечити оперативне лікування .

У Міністерстві сказали, що з приводу цієї сітуації поки що коментарі давати не будуть.

Так проходило лікування Аліни Дідусенко


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що відомий дитячий педіатр Євген Комаровський попередив про небезпеку популярного антибіотика, який протягом декількох десятиліть використовувала мало не кожна українська сім'я. Даний медикамент рекомендується тільки в якості резервного засобу при менінгітах, сальмонельозі, черевний тиф, чуму і ряді інших захворювань.