В Україні активно проводиться оновлення системи охорони здоров'я. У список нових віянь потрапила пропозиція відійти від практики проведення щорічного флюорографічного обстеження.

Як зазначає виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, зараз активно ведуться переговори з лікарями та експертами щодо протоколів лікування та профілактичних заходів. Зокрема, питання стосується і скасування щорічної флюорографії.

За словами міністра, флюорографія є неефективним методом діагностики туберкульозу, як вважалося раніше, тому її потрібно викорінювати. Замість цього, як зазначає Супрун, куди більш дієвим діагностичним методом є анкетування.

"В анкеті питається, чи пацієнт ВІЛ, чи контактував він з людиною з туберкульозом, чи є незрозумілі кашель або температура", - зазначила чиновник, додавши, що це швидше допоможе виявити пацієнтів з групи високого ризику, які будуть відправляти на рентген легенів.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Уляна Супрун розповіла, як вибрати сімейного лікаря

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун спростувала "великий радянський міф". Вона радить не вірити діагнозу "вегетосудинна дистонія". Супрун зазначила, що дисфункція вегетативної нервової системи не може бути захворюванням сама по собі. Вона виникає як наслідок іншої хвороби, яку потрібно лікувати.

За її словами, вегетосудинна дистонія – це великий радянський міф, народжений з-за відсутності доступу до бази джерел доказової медицини. Більш того, в міжнародній медицині не існує такого діагнозу.

"Дисфункція вегетативної нервової системи не може бути захворюванням сама по собі. Вона виникає внаслідок іншої хвороби, яку потрібно лікувати. І виявити її неможливо, просто поставивши діагноз ВСД", - написала вона.

За її словами, симптоми, за якими ставлять діагноз ВСД, можуть говорити про кілька різних захворювань, які потрібно виявити після низки фундаментальних досліджень. Тому, якщо на прийом до лікаря приходить пацієнт з цими симптомами або з уже поставленим діагнозом ВСД, це означає тільки одне: його потрібно дообстежити і знайти справжню причину захворювання.