Захворювання печінки чи не найбільше відображається на зовнішності людей – жовтаво-сірий колір шкіри, потемніння рогівки очей. Все це тільки початкові риси. Запобігти цьому можна у простий, але перевірений спосіб: просто слідкувати за тим, що і коли ви п'єте.

Вода

Норма у 1,5 літри на день не завжди посильна. Часто ми забуваємо, що треба пити чисту воду не тільки тоді, коли хочеться. В спекотний день добова доза для дорослої людини може зростати до 3 літрів. Вона попереджає загущення жовчі, печінка легше позбувається накоплених токсинів. Мінеральні лікувальні води пийте тільки за погодженням з лікарем - не всі з них корисні при порушеннях в роботі печінки.

Зелений чай

Містить багато антиоксидантів, вони захищають тканини і сприяють відновленню втрачених клітин. Чорний чай не підійде, адже через нього скорочується кількість рідини в організмі, це загрожує зневодненням.

Морси і компоти

Найкраще обирати кисло-солодкі, з варення, сухофруктів, морожених ягід, корисно додавати мед. Лікарі радять свіжі овочеві, фруктові і ягідні соки, а ось більшість пакетованих напоїв, в яких можуть міститися консерванти і велика кількість цукру, скоріше шкідливі. Лікувальними властивостями наділені також суміші морквяного, бурякового і огіркового соків в рівних частинах. Буряковий сік перед вживанням повинен обов'язково постояти в посуді з відкритою кришкою, щоб випарувалися леткі сполуки, дратівливі шлунок.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати
Показати ще

Відвар шипшини

Норма на добу - по 0,5 склянки, вживати краще 3-4 рази в тиждень. Справжнє джерело вітамінів, не тільки позитивно впливає на печінку, а й покращує загальне самопочуття.

Важливо! Медичні експерти пропонують скоротити споживання кави. Ніхто не забороняє його пити взагалі, але не більше 2-х склянок на добу. Кава, як і алкоголь, згубно впливає на печінку. Виявляється, печінка кофемана не менше виснажена, ніж у алкозалежної людини.

Дивіться: 7 корисних напоїв

Як повідомляв портал "Знай.ua", Cупрун опублікувала дієві поради, як уникнути отруєння на травневі свята.