У вівторок, 22 травня, парламентарі взялися за нову земельну реформу, яка обіцяє українцям чимало змін стосовно земельних ділянок.Про це повідомляє Politeka.Закон №7060, який звучить "Щодо стимулювання створення та розвитку фермерських сімейних господарств", підтримали українські парламентарі в першому читанні,має забезпечити українцям вільний доступ до сільськогосподарських угідь.
Для цього документ вводить ряд абсолютно нових норм і встановлює порядок оренди і передачі у власність сімейним фермерам земельних ділянок з комунальної та державної власності.

Зокрема, документ дозволяє їм брати в оренду на сім років (25 років – для закладки садів) земельні ділянки для цільового використання. У цей період їм буде заборонено передавати ділянки в суборенду або змінювати їх призначення. А після закінчення цього терміну фермер отримає право продовжити оренду на той самий строк і на тих же умовах, викупити наділ з розстрочкою до 20 років безкоштовно приватизувати ділянку в межах двох гектар.

Скористатися опцією не зможуть нерезиденти, а також особи, яким в будь-якій формі власності належить понад 20 Га землі.

Щоб закон працював, депутати зобов’яжуть місцеві влади, які організовують торги, виставляти на аукціон обсяг земель для фермерських господарств в розмірі не менше половини від сумарного обсягу торішніх торгів. Тобто якщо в 2017 році окремо взятий сільрада передала в оренду 100 га землі, в 2018-му він для цілей виконання закону зобов’язаний буде виставити на торги ніяк не менше 50 Га для сімейного фермерства.

Одночасно з цим закон змінює правила безкоштовної приватизації земель для ведення особистого господарства. Перш за все, з 2-х до 1 Га скорочено граничний розмір ділянок. По-друге, встановлено обмеження на відчуження таких наділів – протягом 7 років їх не можна буде продати, передати в оренду або змінити призначення.Дивіться все про земельну реформу
Як раніше повідомляв "Знай.ua", програму "Доступне житло" збираються кардинально змінювати. Чого чекати українцям?

Популярні новини зараз
Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще