У вівторок, 22 травня, парламентарі взялися за нову земельну реформу, яка обіцяє українцям чимало змін стосовно земельних ділянок.Про це повідомляє Politeka.Закон №7060, який звучить "Щодо стимулювання створення та розвитку фермерських сімейних господарств", підтримали українські парламентарі в першому читанні,має забезпечити українцям вільний доступ до сільськогосподарських угідь.
Для цього документ вводить ряд абсолютно нових норм і встановлює порядок оренди і передачі у власність сімейним фермерам земельних ділянок з комунальної та державної власності.

Зокрема, документ дозволяє їм брати в оренду на сім років (25 років – для закладки садів) земельні ділянки для цільового використання. У цей період їм буде заборонено передавати ділянки в суборенду або змінювати їх призначення. А після закінчення цього терміну фермер отримає право продовжити оренду на той самий строк і на тих же умовах, викупити наділ з розстрочкою до 20 років безкоштовно приватизувати ділянку в межах двох гектар.

Скористатися опцією не зможуть нерезиденти, а також особи, яким в будь-якій формі власності належить понад 20 Га землі.

Щоб закон працював, депутати зобов’яжуть місцеві влади, які організовують торги, виставляти на аукціон обсяг земель для фермерських господарств в розмірі не менше половини від сумарного обсягу торішніх торгів. Тобто якщо в 2017 році окремо взятий сільрада передала в оренду 100 га землі, в 2018-му він для цілей виконання закону зобов’язаний буде виставити на торги ніяк не менше 50 Га для сімейного фермерства.

Одночасно з цим закон змінює правила безкоштовної приватизації земель для ведення особистого господарства. Перш за все, з 2-х до 1 Га скорочено граничний розмір ділянок. По-друге, встановлено обмеження на відчуження таких наділів – протягом 7 років їх не можна буде продати, передати в оренду або змінити призначення.Дивіться все про земельну реформу
Як раніше повідомляв "Знай.ua", програму "Доступне житло" збираються кардинально змінювати. Чого чекати українцям?

Популярні новини зараз

Щаслива Ані Лорак засвітилася в ліжку з кучерявим красенем: ніжно обіймалися

Чи буде розлучення? Топалов емоційно висловився про Тодоренко: "Хотіли вбити один одного"

Літак з футболістами потрапив в авіакатастрофу: вижити не вдалося нікому

Епіфаній відшукав у Біблії пророцтво для України 100-річної давнини

Показати ще