В Україні офіційно заборонили черговий популярний препарат – гадоліній, котрий використовується під час діагностики МРТ:

"Заборонити застосування на території України гадоліній, який містить контрастні засоби, шляхом припинення дії реєстраційних посвідчень", - йдеться в документі МОЗ.

Щоправда, існують і винятки: використання дозволяється тоді, коли діагностична інформація є важливою, і проведення МРТ діагностики без контрастного посилення є неінформативним.

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Решта альтернативних засобів, до слова, мають значно менше побічних ефектів, тому його й визнали потенційно небезпечним для пацієнтів.

Можливі побічні явища і застереження:

Металевий присмак у роті, головний біль, нудота і шкірні реакції;

Алергічні реакції;

Під час лактації контрастну речовину для МРТ можна використовувати тільки в разі гострої необхідності. Якщо застосування уникнути не можна, годування дитини потрібно припинити мінімум на добу;

Необхідно обережно використовувати контрастну речовину для МРТ у пацієнтів з порушенням функції нирок, рекомендується проводити МРТ-обстеження із застосуванням містить контрастну речовину тільки після ретельного аналізу співвідношення передбачуваної користі і можливого ризику і побічних ефектів.

Як відомо, минулого року у відомстві заборонили також низку препаратів, котрі викликають звикання, містять наркотичні та психотропні речовини, ліки для дітей до 12 років, для вагітних та жінок, які годують грудьми.

Серед них, такі марки анальгетиків, як "Солпадеїн", який випускає GlaxoSmithKline (GSK). Припускали, що виробники все одно знайдуть шляхи для продажу таких ліків, тим паче що поки особливих перевірок в аптеках на фальсифікат не було.

Дивіться: українські аптеки продовжують продавати заборонені ліки

Як повідомляв портал "Знай.ua", найпопулярніші в Україні ліки виявилися непотребом: виявилося, що 3% розчин перекису водню не загоює і не знезаражує рани. Сумнівною називають властивість розчину перекису водню знешкоджувати патогенні мікроорганізми та бактерії, оскільки є докази, що деякі мікроорганізми містять фермент каталази, яка дезактивує дію Н2О2.