Зима близько, і сезон застуд також дає про себе знати. Часто українці нехтують простими правилами захисту та, захворівши, починають самі себе лікувати. Лікарі наполегливо просять звертатись за допомогою до професіоналів. Втім,якщо все ж вирішили покластись на самих себе, медики дали кілька порад, як правильно почати лікування, щоб уникнути серйозних наслідків.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВітамін С
Якщо почало боліти горло, люди біжать до аптеки та купують знеболювальні та спеціальні антисептики. А також вітамін С, куди ж без нього. Проте лікарі радять не ковтати жменями цей препарат, краще замініть його цинком.
За совами відомого канадського медика Майкла Аллана, ефекту від вітаміну С практично ніякого. Він корисний хіба що для спортсменів, або тих, хто піддається сильним фізичним навантаженням.
Льодяники, що містять цинк, мають більш позитивний ефект. Вживання таких препаратів прискорить одужання.
Алкоголь не зашкодить
Невелика доза алкоголю не знизить імунітет, як вважає багато хто. Навпаки, регулярне вживання спиртного (у маленьких дозах) знижує ризик застудитися.
Але має значення, який саме алкоголь вживати. Вино має позитивний вплив, а от пиво – ні.
Ні антибіотикам!
Антибіотики борються з бактеріями, а застуди частіше всього викликають віруси. Тому недоречною є думка, що антибіотики прискорять одужання та допоможуть уникнути ускладнень. Медики рекомендують замість протимікробних препаратів приймати жарознижувальні.
Часник та ехінацея
Поширена думка, що ехінацея та часник підвищують імунітет та прискорюють одужання. Проте на думку лікаря, більш ефективнішим буде ложка меду.
Під час кашлю мед краще заспокоює горло, ніж популярні сиропи. Це підтверджують різні дослідження. Крім того, дорослим корисним буде поєднання меду та кави.
Не ховайтесь від рідних
Не уникайте спілкування. Психологи стверджують, що любов та турбота допоможуть швидше впоратись із хворобою.
Дивіться про народні рецепти від кашлю
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", українців закликають звернути увагу на перелік ліків, які будуть неефективні при лікуванні грипу у дітей.