Чорнобильська зона вже багато років поспіль залишається предметом постійного вивчення та незвичайних відкриттів.

Одним із тих, хто вирішив дослідити наслідки радіаційного випромінювання для навколишнього середовища виявився український вчений, заступник директора Міжнародної радіоекологічної лабораторії, начальник відділу радіоекологічних досліджень Сергій Гащак.

Впродовж тривалого періоду він спостерігав за розвитком флори і фауни у небезпечній зоні. Природу Чорнобиля експерт знімає як відкрито, так і за допомогою прихованих камер.

Виявилося, що тваринний світ тут настільки різноманітний, що в радіусі 30 кілометрів можна зустріти багато цікавих представників різних видів, іноді – навіть тих, які занесені до Червоної книги і вважалися зниклими кілька років тому.

Гащак зізнається: звичайне захоплення фотографією вже давно переросло у дещо значно вагоміше. Час від часу він відправляється в експедиції разом із відомими біологами і ретельно вивчає Чорнобиль та прилеглі до нього території.

Популярні новини зараз
Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможе
Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Чорнобилі можуть створити унікальний біосферний заповідник.