Українці, відчувши практично літнє тепло на вулиці, поспішають вибратися для відпочинку на природу. Але в лісі слід бути акуратним, адже він таїть приховані і не дуже загрози для вашого здоров'я. Так, відпочинок в лісі може завершити укусом кліща або навіть змії.

Слід знати, що змії кусають тільки коли захищаються. Для того, щоб убезпечити себе і вберегтися від нападів змій, відпочиваючи в лісах і палицях потрібно обстежити палицею зарості. Крім того, для активного відпочинку слід вибирати надійний взуття і вибирати широкі штани, які бажано заправляти в чоботи.

У випадку, якщо не вдалося уникнути укусу змії в рамках першої медичної допомоги слід відразу ж видалити отруту з рани. Зробити це потрібно негайно.

Відпочинок повинен бути безпечним. Уникнути всіх небезпек неможливо, головне знати, як діяти у непередбачених обставинах. Тільки надання першої медичної допомоги недостатньо, потерпілого в найкоротші терміни доставити в лікарню, а якщо укус прийшовся в ногу, то переносити на носилках.

Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Гадюки активні лише в теплий період, глибокої осені вони впадають в сплячку в норах гризунів, а в перших числах квітня знову починають повзати по околицях. При цьому змія ніколи не нападає на людину першої. Її укус – це акт самозахисту.

Навіть коли на змію випадково наступають або іншим чином турбують – вона рідко відразу кусає. Зазвичай вона приймає страхітливий вигляд. Зигзагоподобно згинає тіло, а деякі види сильно шиплять. Зубами, на яких міститься отрута, змія проникає під шкіру жертви. Саме тому широкі штани зможуть уберегти від небезпеки – навіть у разі нападу змія лише проткне тканина одягу, не діставшись до шкіри.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" як відомо навесні тварини стають більш активними, прокидаються після зимової сплячки і виходять з укриття на тепле сонце. Прогулюючись в міському парку, відпочиваючи на березі річки або виїхавши за місто на пікнік, можна зустріти змій, павуків, кліщів або бродячих собак.

Поруч з людиною в містах змії живуть в нових, недавно побудованих районах, в спальних масивах біля лісу або водойми. З отруйних змій в Україні розповсюджені гадюки. Найбільше їх (5 видів) живе в південних і східних областях, а найменше - на заході та півночі країни (тільки один). Найбільш активні гадюки навесні і на початку літа.