В Україні завершилася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Оцінювання з англійської мови викликало у абітурієнтів обурення. Випускники незадоволені низькою якістю запису аудіювання, яке завадило їм показати свій рівень знань.

Український центр оцінювання якості освіти визначив пороговий бал "склав / не склав" з англійської мови - 19 балів. В цьому році до тестів вперше додали аудіювання, що викликало масу дискусій. Учасники скаржилися на низьку якість запису і погану вимову дикторів.

Всього на зовнішні іспити зареєструвалися 335 843 людини.

333 171 чоловік складали українську мову та літературу.

Ігор Лікарчук, колишній директор УЦОЯО, розповів, що для якісної оцінки знання мови на слух необхідна однакова апаратура у всіх місцях проведення ЗНО.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Астролог побачив у травні "лихо" для України Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

"Потрібно визнати, що ця ситуація стала результатом неефективного менеджменту в системі оцінювання на всіх рівнях. Так як кошти на проведення аудіювання були, політична воля і підтримка керівників МОН була, час для здійснення всіх організаційних і управлінських заходів також було. Тому керівники УЦОЯО та деяких РЦОЯО повинні після цього скандалу подати у відставку. Це було б справедливо, доцільно, цивілізовано", - написав Лікарчук в Facebook.

УЦОЯО зі свого боку заявив, що проаналізував ситуацію з аудіюванням англійської і не виявив порушень. Це стосується і використання техніки, яка відповідала нормативним вимогам.

"Дослідження показало, що успішність учасника тестування на завданні з аудіювання прямо пов'язана з його/її успішністю по виконанню інших завдань тесту", - йдеться в пояснювальній листі УЦОЯО.

Порогові бали з інших предметів:

• Українська мова - 23

• Математика - 10

• Біологія - 22

• Французька, німецька, іспанська мови - 19

Вже 15 червня абітурієнти зможуть ознайомитися зі своїми результатами на персональних сторінках, запевняє УЦОЯО.

Тести можна складати також російською, угорською, молдавською, румунською, кримськотатарською і польською мовами.

Додаткова сесія відбудеться з 2 по 11 липня. Під час неї здати іспити можуть учасники бойових дій та жителі тимчасово окупованих територій.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", відомо, скільки абітурієнтів провалили тест з української мови.