За останні кілька місяців у мережі з'явилося багато інформації про те, що поліція різних країн світу закуповує спеціальні пристрої, яким під силу зламати будь iPhone і iPad для отримання інформації з девайса. Одним з найбільш популярних гаджетів для цього є пристрій під назвою GrayKey, яке не можна знайти у вільному продажі, тому у Apple немає можливості з'ясувати, які саме уразливості воно використовує для злому фірмової продукції шляхом перебору паролів.

Проте, розробники Apple знайшли вихід з цієї ситуації, а таким стала нова система захисту від злому в iOS 12. Користувачі, які встановили нову ОС на свої iPhone, iPad і iPod Touch, помітили незвичайне нововведення. Тепер кожні 60 хвилин, в разі підключення до комп'ютера, що "яблучне" пристрій буде просити ввести пароль, а без нього воно відмовиться передавати будь-які дані – тільки заряджатися.

Іншими словами, якщо підключити iPhone на iOS 12 до комп'ютера, ввівши пароль на телефоні, потім, через годину, це доведеться робити заново. Саме такий підхід порушує роботу GrayKey, як і всіх інших приладів, призначених для злому iPhone і iPad.

Подібні гаджети використовують уразливості в операційній системі для того, щоб методом перебору з величезною швидкістю знайти потрібний код для розблокування гаджета.

Популярні новини зараз
А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

У випадку з GrayKey зробити цього не вийде. Прийом і передача даних на iPhone з комп'ютера або будь-якого іншого пристрою будуть здійснювати виключно після введення пароля на телефоні. Без нього можлива тільки зарядка. Так, такий підхід однозначно створить певні незручності для користувачів, але зате поліція та інші особи втратять можливість зламувати iPhone, iPad і iPod Touch.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що експерт в сфері кібербезпеки фірми Asterix Пітер Хенвей запевняє, що прослуховувати смартфони можна з допомогою активації спеціальних слів‐тригерів. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Відомо, що більшість додатків запитують доступ до мікрофону пристрою. Запис і обробка даних часто відбувається після проголошення слів-тригерів. Наприклад: "Привіт, Siri" і "Окей, Google". Хенвей вважає, що подібні механізми можуть працювати і в інших додатках.