Альтернативні джерела енергії стали трендом останніх років. До них звертаються не тільки промислові підприємства, але і звичайні домогосподарства. Така інвестиція окупається не пізніше ніж за п'ять років. Однак, останнім часом з'явилися проекти, які дозволяють не тільки домогтися енергетичної автономії, але й заробити. Як повідомляє портал Futurism, нова покрівля, розроблена в Швеції, є відмінним прикладом подібної енергетичної моделі.

Тонкоплівкові фотогальванічні елементи, використовувані для збору сонячної енергії, встановлюються на зовнішній стороні конструкції. Висота прототипу даху склала 7,5 метрів, а за рахунок вигнутої поверхні така покрівля має загальну площу 160 м2. В даний час прототип демонтовано, а його функціональний аналог буде використаний у наступному році в житловому будинку HiLo, який є частиною проекту NEST.

 

Серед переваг такої даху варто окремо відзначити матеріали з яких вона створена. Як правило, подібні конструкції не підлягають повторній переробці. Але цей дах зроблений з деревини і подрібненого пінобетону. Поверх заданого каркаса наноситься рідкий цементний розчин. Власне така технологія дозволяє надати покрівлі бажану форму.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про перетворення парникових газів на камень