Альтернативні джерела енергії стали трендом останніх років. До них звертаються не тільки промислові підприємства, але і звичайні домогосподарства. Така інвестиція окупається не пізніше ніж за п'ять років. Однак, останнім часом з'явилися проекти, які дозволяють не тільки домогтися енергетичної автономії, але й заробити. Як повідомляє портал Futurism, нова покрівля, розроблена в Швеції, є відмінним прикладом подібної енергетичної моделі.

Тонкоплівкові фотогальванічні елементи, використовувані для збору сонячної енергії, встановлюються на зовнішній стороні конструкції. Висота прототипу даху склала 7,5 метрів, а за рахунок вигнутої поверхні така покрівля має загальну площу 160 м2. В даний час прототип демонтовано, а його функціональний аналог буде використаний у наступному році в житловому будинку HiLo, який є частиною проекту NEST.

Серед переваг такої даху варто окремо відзначити матеріали з яких вона створена. Як правило, подібні конструкції не підлягають повторній переробці. Але цей дах зроблений з деревини і подрібненого пінобетону. Поверх заданого каркаса наноситься рідкий цементний розчин. Власне така технологія дозволяє надати покрівлі бажану форму.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про перетворення парникових газів на камень

Популярні новини зараз
Астролог побачив у травні "лихо" для України Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще