Альтернативні джерела енергії стали трендом останніх років. До них звертаються не тільки промислові підприємства, але і звичайні домогосподарства. Така інвестиція окупається не пізніше ніж за п'ять років. Однак, останнім часом з'явилися проекти, які дозволяють не тільки домогтися енергетичної автономії, але й заробити. Як повідомляє портал Futurism, нова покрівля, розроблена в Швеції, є відмінним прикладом подібної енергетичної моделі.

Тонкоплівкові фотогальванічні елементи, використовувані для збору сонячної енергії, встановлюються на зовнішній стороні конструкції. Висота прототипу даху склала 7,5 метрів, а за рахунок вигнутої поверхні така покрівля має загальну площу 160 м2. В даний час прототип демонтовано, а його функціональний аналог буде використаний у наступному році в житловому будинку HiLo, який є частиною проекту NEST.

Серед переваг такої даху варто окремо відзначити матеріали з яких вона створена. Як правило, подібні конструкції не підлягають повторній переробці. Але цей дах зроблений з деревини і подрібненого пінобетону. Поверх заданого каркаса наноситься рідкий цементний розчин. Власне така технологія дозволяє надати покрівлі бажану форму.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про перетворення парникових газів на камень

Популярні новини зараз

Олександр Еллерт після розриву з Ксенією Мішиною вирішив не марнувати час: "Бери від життя все"

Катерина Репяхова не витримала і "втекла" від Віктора Павлiка з дитиною: "Хочеться Стаса Михайлова"

Віктор Павлік розповів про велике горе: "Потрапив в аварію, покалічений..."

Наталя Могилевська ошелешила формами в купальнику з глибоким декольте: "Неземна"

Показати ще