Британська система освіти позбавляє школярів майбутнього. Результати недавніх загальнообов'язкових тестів звернули увагу профільного міністерства на одну сумну обставину. Виявилося, що лише 54% британських шкіл викладають інформатику. Причому в більшості з них навчаються в основному хлопчики. Дивує також той факт, що серед вакансій вчителів інформатики близько третини пустує. Як повідомляє The Next Web, більшість вчителів вчать дітей не кодуванню, а основам користування Microsoft Office.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ RS вважають, що уряду доведеться вкласти не менше £60 млн в комп'ютерну освіту вчителів, що в десять разів більше нинішнього бюджету. Ця сума порівнянна з тим, скільки держава витрачає на основні предмети, на зразок математики і фізики. Інакше, стверджують в RS, Великобританія назавжди відстане від інших країн у ШІ, робототехніці та машинному навчанні. Втім, тут виникає одна проблема — початківці кодери отримують набагато більше вчителів і не виключено, що мало хто захоче піти працювати до школи після навчання. Тим більше, що система навчання у великій Британії — не з найлегших і приємних по навантаженню.
Заклопотаність "вирощуванням" талантів всередині країни ще пов'язана з підготовкою виходом Великобританії з ЄС, що скоротить можливості британських компаній за наймом програмістів з інших європейських країн. На щастя, там, де не справляється державна система освіти, підхоплює ініціативу неформальний сектор. Так, Raspberry PI дозволяє зацікавленим в комп'ютерах глибше розібратися в тому, як він влаштований. А BBC безкоштовно роздає мікросхеми Micro:Bit мільйонам школярів. Також в Англії з'являються клуби за інтересами, де ентузіасти-добровольці навчають молодих людей основам програмування.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про травматичну педагогіку РФ