На освітлення осель і вулиць витрачається 20% всієї виробленої у світі електроенергії. Борючись за зелену енергетику і енергозберігаючі технології, інженери різних країн намагаються вирішити це питання. Як це часто трапляється, на допомогу приходить природа. Так, вивчення властивостей крил метелика допомогло голландським розробникам висвітлити столітню дамбу без використання електрики. Як повідомляє Quartz, конструкції висвітлюються завдяки ліхтарям, що відбивають світло автомобільних фар.

Дамба Афслейтдейк довжиною 30 км і шириною 90 м була побудована на початку ХХ століття, перегороджуючи затоку Зейлерзее в Північному морі, і з'єднує Північну Голландію і Фрісландію. По ній проходить шосе А7 і щодня проїжджають 20 тисяч машин. Її і вирішили першою висвітлити інженери студії Roosegaarde, глава якої виявився онуком архітектора дамби Дірка Роозенбурга. Фахівці студії, які працювали над проектом Gates of Light, черпали натхнення в природі, а точніше — в відбиваючих властивостях крил метеликів.

Інженери вирішили повторити цей трюк, покривши дамбу світло відбиваючим шаром з невеликими призмами, які уловлюють і розсіюють світло автомобільних фар. Таким чином, на освітлення дороги не потрібна електрика. Gates of Light — частина більш масштабного інноваційного проекту Icoon Afsluitdijk, запровадженного урядом Нідерландів, і спрямованого на те, щоб зробити до 2030 року всі національні дороги енергетично нейтральними. Серед іншого, він включає використання для освітлення флуоресцентних водоростей та одержання відновлюваної енергії з допомогою повітряних зміїв.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про рослину з іншої планети

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять
Показати ще