Штучний інтелект створюють люди і саме вони задають алгоритми його навчання. А це означає, що учень буде максимально схожий на вчителя і вбере в себе всі його помилки і забобони. Про цю небезпеку вже говорилося не мало. Наприклад, деякі дослідники відзначають, що основна частина людей, що займаються машинним навчанням, є білими молодими заможними чоловіками, що не може не відбитися на певній "оптиці" кінцевого продукту. Прикладом такого взаємозв'язку став нещодавній випадок з Google, коли алгоритм назвав корейських жертв сексуального насильства під час другої світової війни повіями, повідомляє портал Yonap News.

Пошукова система Google на запит щодо активістки Мун Ок Ю , яка виступає на захист жертв політики насильницького сексуального рабства проведеної владою Японії щодо жіночого населення завойованої японцями Кореї, використовує слово "повія". У відповідь на претензії корейської сторони, Google приніс офіційні вибачення за цю помилку роботизованого алгоритму. Корпорація також визнає, що результати пошукових запитів можуть відрізнятися від фактів, і що цей опис було негайно видалено, і пообіцяв надалі докладати зусиль, щоб уникнути таких незручностей. Між тим, компанія так і не повідомила подробиць про те, як алгоритм пошуку привів до останніх спорів.

Нагадаємо, Мун Ок Ю, яка померла в 1996 році, присвятила життя пошуку свідчень жертв сексуального поневолення, політику якого проводили японські військові в період окупації Китаю, Кореї, М'янми та інших азіатських країн. На думку істориків, до 200 000 жінок, головним чином з Кореї, були змушені працювати в прикордонних публічних будинках, обслуговуючи японських військових. На думку істориків, що докладні, зібрані Мун Ок Ю свідоцтва мали ключове значення для встановлення історичної істини.

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Раніше партал "Знай.ua" повідомляв про перехід нейромережі на темну сторону