Кожен з нас хоча б раз у житті стикався з компаніями, чия діяльність побудована на прораховуванні ймовірності тих чи інших варіантів подій. Так працює лотерея і за цим же принципом робляться ставки на результати спортивних заходів. Однак, як повідомляє MIT Technology Review, сучасні нейромережі, спираючись на величезний дослідний матеріал, здатні робити досить точні прогнози щодо результату засідання верховного суду, або щодо результатів виборів. Такі системи були створені студентами Чікаго-Кентського коледжу права.

Вчені давно цікавляться "мудрістю натовпу" — феноменом, згідно з яким велика кількість окремих людей, діючи незалежно, приймають дивно точні рішення, інколи роблячи це краще, ніж самі розумні індивідууми. Даніель Кац з Чикаго-Кентського коледжу права в Іллінойсі і кілька його однокурсників знайшли підтвердження цього феномену. Вони створили алгоритм, який обробив дані ресурсу FantasySCOTUS, на якому звичайні люди можуть робити припущення про рішення Верховного суду США по тій чи іншій справі. Студентам вдалося вивчити більш ніж 600 тис. прогнозів від більш ніж 7 тис. користувачів FantasySCOTUS і порівняти їх з реально прийнятими рішеннями Верховного суду.

"Ми прийшли до висновку, що краудсорсінг забезпечує точність прогнозу до 80,8%, — говорить Даніель Кац. — Наскільки нам відомо, цей набір даних і аналіз являють собою одне з найбільших досліджень масових прогнозів на сьогоднішній день". Команда планує використовувати свій алгоритм для прогнозування результатів судових процесів і навіть виборів. Тим не менш, робота не враховує слабкі місця цього підходу, пише видання. Наприклад, "мудрість натовпу" часто дає збій, коли думки людей дуже сильно впливають один на одного. Це може призвести до катастрофічних ситуацій, коли великі групи дотримуються ірраціональних або неправильних думок під впливом групового мислення.

Популярні новини зараз

42-річна Ані Лорак у вузькому вбранні вразила різкими змінами: "На себе не схожа"

Нахабний домушник "мітить" квартири киян: "Зло не дрімає"

Ані Лорак з оголеними грудьми показали в мережі, фанати не вірять очам: "Може скромніше?"

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про робота-політика