Вчений Харківського національного університету ім.Каразіна (ХНУ) Станіслав Дудін бере участь у розробці плазмового двигуна. Про це повідомили в університеті, передає Новини Ю.

Плазмові двигуни призначені для штучних супутників Землі і міжпланетних апаратів. Дудін — провідний науковий співробітник кафедри матеріалів реакторобудування і фізичних технологій фізико-технічного факультету ХНУ. Нещодавно він повернувся із Франції, де був у відрядженні і працював в команді по створенню двигунів.

Як уточнили в ХНУ, ідея створення двигунів з'явилася на фізико-технічному факультеті під час підготовки дисертації аспіранта Дмитра Рафальського, у якого Дудін був науковим керівником. Дисертація присвячена вивченню фізичних процесів, що протікають при формуванні комбінованих іонно-електронних потоків в плазмовому джерелі. Робота продовжилася в Лабораторії фізики плазми в Політехнічній школі (Франція). Потім Рафальський став співзасновником інноваційного стартапу з розробки космічних двигунів — компанії ThrustMe.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", аерокосмічна компанія SpaceX буде брати участь в секретному проекті США. Їй доручили новий запуск орбітального безпілотного літака Військово-повітряних сил X-37B.

Міністр ВПС США Хізер Вілсон розповіла, що політ літака заплановано на серпень 2017 року. В таємниці тримається дата запуску і тривалість перебування на орбіті Землі.

Популярні новини зараз
Українцям пообіцяли зробити життя трохи простішим: понад 10 тис грн на людину Боржникам за воду почнуть приходити червоні платіжки: кому загрожують відключення Будуть мобілізовані до ЗСУ: Рада прийняла важливе рішення Більше зняти та обміняти не вийде: які обмеження встановили банки
Показати ще

Безпілотник запустить ракета-носій Falcon 9 Upgrade. Вона розроблялася для реалізації проектів в інтересах національної безпеки, але технічні характеристики не розголошуються.

Нагадаємо, житель Кіровоградської області вдався до незвичайного тюнінгу УАЗ-31514. За допомогою обважування і деяких конструктивних змін він перетворив його в Mercedes-Benz G-Class.

Зокрема, від Гелендваген УАЗ отримав бампери, оптику, грати радіатора, капот і спойлер на даху ззаду. Крім того, бала змінена конструкція задніх дверей і стійки – для більшої схожості з легендарним німецьким позашляховиком.