Для вимірювання частоти пульсу вже не обов'язково торкатися людини. Професор Джейк Гантер зі своїм науковим колективом розробили систему, що дозволяє візуально отримати цю інформацію. Для цього достатньо відеокамери та спеціальної програми, що дозволяє стежити за ритмом незначних змін кольору людської шкіри, які відбувається при пульсуючому русі крові. Крім того, технологія може бути використана для дистанційного вимірювання рівня кисню в крові і кількох інших показників, повідомляє сайт Phys.org.

Відеокамера записує колір картинки в трьох каналах, червоному, синьому і зеленому. Зелений і дає необхідну для визначення пульсу інформацію, оскільки гемоглобін в крові найкраще абсорбує зелений спектр. Тобто коли серце штовхає по розташованих близько до шкіри артеріях кров, зелений колір відбивається менше інших, і на відео це можна помітити. "Робота нашої системи нагадує пульсоксиметр, — каже другий винахідник, Нейт Рубен. — Але замість того, щоб дивитися на світло, що проходить крізь шкіру, ми дивимося на світ, який від неї відбивається".

Система обробляє отримані відеокамерою дані і виводить середнє значення змін по тих місцях, де видно шкіру — по обличчю, шиї, рукам. При цьому користувач (пацієнт або дитина) можуть крутитися — це не заважає перевірки пульсу. Така безконтактна система здатна здійснити революцію в медичному обладнанні та споживчій електроніці, наприклад, в дитячих моніторах або фітнес-трекерах. А більш просунуті версії для лікарень зможуть замінити прилади вимірювання кров'яного тиску та рівень кисню в крові.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про першу космічну лікарню

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще