Свою популярність біткойн отримав як платіжний засіб незалежний від національних стрибків інфляції, що не обкладається податками та зборами, а головне, прихований від державних контролюючих органів. Саме тому значна частка транзакцій припадала на частку тіньового і кримінального бізнесу. Однак інформаційний галас роздутий навколо цієї кріптовалюти привернув до неї небажану увагу національних урядів. І як показала практика, біткойн виявився далеко не таким вже й захищеним, як це вважалося. В результаті, кримінальний світ переключився на менш популярні кріптовалюти, повідомляє сайт internetua.

Популярність біткоінів серед ділків кримінального світу знизилась, так як злочинний світ звертає все більше уваги на більш захищеніші кріптовалюти. До такого висновку прийшли експерти. У розпорядженні влади з'являється все більше інструментів, які дозволяють визначити деякі характеристики нелегальних угод, що, в свою чергу, загрожує розкриттям їх сторін-учасників.



Нібито з цієї причини спостерігалося зростання курсу альтернативних віртуальних валют, зокрема Monero, яка швидко набрала популярність і повсюдно затребувана. Те ж стосується ефіру і деяких інших криптовалют. На відміну від біткоіну Monero, наприклад, шифрує дані про одержувача грошей, генерує підроблені адреси і приховує суми. Блокчейн біткоіна в цьому плані дуже прозорий для влади, яка хоче відстежити нелегальні угоди.

Раніше портал "Знай.ua" пояснював, чому біткоін, це брудні гроші