На сьогоднішній день штучний інтелект вже навчився розпізнавати наші емоції, міміку і настрій. Сучасні камери можуть зрозуміти по нашому обличчю, коли ми говоримо неправду. Цифрові корпорації докладають максимум зусиль для того, що б вивчити нас. Видання Venture Beat повідомляє, що незабаром це може призвести до того, що штучний інтелект зможе маніпулювати нами, використовуючи людей як своїх ботів.

Нам ще належить навчити ШІ розбиратися в зібраних ним даних про нас. Зараз успіхи в цій області майже повністю зумовлені матеріальною вигодою і людською жадібністю. Медійні та розважальні компанії хочуть привертати до себе нашу увагу, щоб заробляти гроші. Команди Facebook або YouTube працюють над тим, щоб ми все більше потрапляли в залежність від їх вмісту. Їх алгоритми фіксують емоційні тригери, що змушують нас перемикати увагу.

В цей же час, звичайні люди досить слабо розвинені емоційно. Ця причина лежить в основі багатьох конфліктів. Ми рідко можемо поставити себе на місце іншої людини. Сучасна людина при цьому більше двох тисяч разів в день торкається екрану свого смартфона. Це відкриває надзвичайні можливості для роботи штучного інтелекту в області емоцій. Можливо, що незабаром машинний алгоритм зможе маніпулювати людьми як ботами для досягнення заданих йому цілей.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про наслідки автоматизації

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів
Показати ще