Дослідники Кембріджського університету розмістили зібрані через власну програму дані трьох мільйонів користувачів Фейсбуку на недостатньо захищеному сайті, з'ясувало видання New Scientist.

Повідомляється, що співробітники університету збирали інформацію через додаток myPersonality, яке дозволяє пройти психологічний тест і отримати миттєві результати. Потім користувачеві соцмережі пропонувалося ділитися з авторами проекту відповідями та особистими даними з профілю.

Протягом чотирьох років увійти на сайт, де розмістили дані учасників тесту, міг кожен охочий. Як зазначило New Scientist, для отримання паролю потрібно менше хвилини і один пошук в пошуковому сервісі.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

З 2007 року, коли дослідники запустили myPersonality, більше шести мільйонів людей пройшли тест, але тільки половина з них погодилася ділитися своїми даними. Щоб отримати доступ до повного набору даних, потрібно було зареєструватися співавтором проекту: це зробили понад 280 осіб з майже 150 університетів і компаній, в тому числі Facebook, Google, Yahoo і Microsoft. Фактично myPersonality був не тільки навчальним, але й комерційним проектом, хоча компанії погоджувалися дотримуватися процедури захисту даних і безпосередньо не отримували гроші.

Facebook почав вивчати myPersonality і багато інших додатків на платформі після скандалу з витоком даних 50 мільйонів користувачів, у тому числі самого Марка Цукерберга. За даними New Scientist, 7 квітня соцмережа призупинила дію програми для психологічних тестів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, Хакери навчилися повторно завантажувати видалені шкідливі програми в Google Play. Про це повідомляють symantec.com.

За словами експертів з безпеки, як мінімум сім заражених програм повернулися в магазин після блокування, змінивши назви та видавців. Код шкідливого ПЗ залишався таким же.