Дослідники давно працюють над створенням розумних тканин. Для цього, як правило, необхідні добавки вносять вже у процесі обробки матеріалу або на готовий виріб. Недоліком такого підходу є те, що з часом при пранні, ці добавки вимиваються. І тканина позбавляється необхідних властивостей. Група вчених з Австрії, Німеччини та Ізраїлю пішла іншим шляхом, повідомляє журнал Science. Вони внесли необхідні добавки в клітини самої рослини.

Дослідники отримали флуоресцентну бавовну, а також бавовну з магнітними властивостями. Для цього вони приєднували відповідні добавки до молекул глюкози, з яких клітини рослин будували целюлозу для бавовняних ниток. Модифіковані молекули глюкози увійшли в склад целюлози, з якої утворюються нитки бавовни.

Це можна було побачити неозброєним оком: бавовняні нитки в тих культурах клітин, які харчувалися глюкозою з флуорофорами, в темряві світилися зеленим, а при нормальному освітленні мали жовтий відтінок. Досліди з "магнітною" глюкозою також виявилися успішними.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про нитки здатні акумулювати енергію

Популярні новини зараз
Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Дощі, грози і навіть заморозки: шашлик на Великдень доведеться відкласти, синоптики попередили про негоду Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"
Показати ще