Мистецтво розчинення на тлі навколишнього середовища давно хвилювала свідомість людини. Вчені проробили довгий шлях для розробки різного роду камуфляжних матеріалів. Проте в гонці маскувань досі лідує природа. Це змушує фахівців знову і знову звертатися за порадами до тваринного світу. І хоча до перемоги в цій галузі людині все ще далеко, певні результати в цій області є. Як повідомляє видання Статус, біологам вдалося зрозуміти механізм маскування, застосовуваний комахами роду Cicadella. Перші зразки подібного матеріалу вже пройшли випробування.

Обмін рідиною у більшості комах влаштований не так, як у людей. Маленькі тварини дуже неохоче розлучаються з дорогоцінною вологою, а тому навіть мікроскопічні частинки води, які вони виділяють в якості своєрідного "поту", мають ряд дуже цікавих властивостей. Вчені звернули увагу на те, що подібні виділення у цикадок (рід Cicadella) здатні змінювати довжини світлових хвиль. Ця механіка може лягти в основу маскувальних технологій майбутнього і дозволить інженерам розробити справжнісінький плащ-невидимку.

Коли дослідники вирішили випробувати своє дітище на практиці, помістили його на листя рослини і вивчили за допомогою "погляду сонечка" — пристрої, що обмежує зоровий спектр і дозволяє людині бачити так само, як і однойменне комаха. Результати були вражаючими: візуально відрізнити лист від лежачої на ньому "здобичі" було практично неможливо. В даний час наукове співтовариство сперечається з приводу того, чи можна зробити повністю невидимий матеріал.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про створення тривимірного камуфляжу

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще