"Все розуміє, а сказати не може" - цю фразу згадував кожен власник домашніх тварин. Насправді може сказати і постійно говорить. От тільки ми вже не розуміємо. Але незабаром цьому прийде кінець. Відомий зоолог Кон Слободчіков працює над створенням пристрою, що дозволяє розшифровувати послання тварин. Алгоритм тестується на гризунах, але, як повідомляє NBC News, в найближче десятиліття ми зможемо розуміти мови і домашніх собак.

Протягом більше трьох десятиліть викладач Університету Північної Арізони, почесний професор біології Кон Слободчиков (Con Slobodchikoff), вивчає моделі спілкування лугових собачок, і всі ті роки, спостерігаючи за цими північноамериканськими видами гризунів, він прийшов до висновку, що тварини мають свою власну просунуту мову. Наприклад, лугові собачки можуть змінювати свій пронизливий вереск на більш тихий, якщо десь поруч знаходиться хижак. Вони також можуть поєднувати свої заклики кількома способами, комбінаціями, які, ймовірно, здатні ідентифікувати колір спорядження, який носить людина, що проходить повз.

Користуючись своїм досвідом, Слободчиков об'єднався зі вченим-комп'ютерщиком, з яким він розробляє алгоритм, який міг би перевести вигуки і заклики гризунів на англійську мову. Потім він створив свою власну компанію під назвою "Zoolingua", метою якої є розробка і запуск аналогічного "перекладача домашніх тварин", який може перетворювати їх звуки, жести і вирази обличчя в людську мову. "Я думаю, що якщо ми можемо зробити це з лучними собачками, ми, безумовно, можемо це зробити з собаками і кішками", – сказав Слободчиков в інтерв'ю.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чому домашніх тварин неможна годувати м'ясом

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Перевіряйте банківську картку: українцям додатково виплатять по 4000 гривень Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще