Сьогодні протезування досягло фантастичних висот. Однак, воно залишається недоступним для більшості людей, які його потребують. Волонтерський проект e-NABLE здешевить протези в кілька разів, завдяки 3D-друку, відкритого програмного коду і вторсировині, передає Fast Company.

Аарон Уестбрук народився тільки з однією рукою. Кілька років тому, будучи школярем, він випробував свій перший протез. Він коштував $40 000, погано підходив йому і, до того ж, хлопчик швидко переріс його. Саме тоді Аарон зрозумів, що протезування в його сучасному вигляді неефективно. Логічним рішенням стало зробити свій власний протез, для чого Уестбрук, яким зараз 18 років, скористався -принтером з шкільної лабораторії. У створеній їм пластикової руці було встановлено кабель, з'єднаний з ліктем, який дозволяє стискати і розтискати пальці.

Сьогодні, створений Аароном, проект enable об'єднує близько 1800 волонтерів. Некомерційна організація повторно переробляє пластик і фактично звела вартість протезу до ціни, використовуваної в ньому, електроніки. Кілька компаній вже безкоштовно пожертвували необхідне обладнання для подрібнення і лиття пластику. enable ділиться вихідним кодом своїх дизайнерських рішень з іншими виробниками. Всі ці заходи незабаром зроблять протези доступнішими і дешевшими.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про створення шкіри для роботів

Популярні новини зараз
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще