Сам склеїться: можете забути про тріщини на посуді

поділитись
Японці в черговий раз здивували

Кожному знайоме почуття прикрості від тріщин рано чи пізно з'являються на улюбленій тарілці. Ніщо не вічне під Місяцем. Однак, новий винахід японських інженерів дозволить забути про тріщини на посуді. Група дослідників з Токійського університету створила полімер, який може сам себе "лікувати". Для того, що б це процес відновлення відбувся, достатньо просто міцно притиснути один до одного края на місці розриву. Як повідомляє сайт Технот, винахід також може бути використаним для виробництва більш міцної електроніки.

Насправді подібні полімери синтезуються і досліджуються вже не одне десятиліття, проте жоден з них не дійшов до широкого використання з причини низької міцності, а також необхідності нагрівання для "самолікування". І ось рішення від японців, схоже, позбавлене цих недоліків. Полімер TUEG3 (полі-тіосечовина-етиленгліколь) може з'єднуватися просто за рахунок невеликого тиску. Простіше кажучи, досить з'єднати розірвані фрагменти і трохи їх стиснути.

 

Це досягається за рахунок того, що полімерні ланцюги з'єднуються один з одним не ковалентними, а водневими зв'язками, що забезпечує легке відновлення. Окремо наголошується, що розрізаний зразок TUEG3 площею близько 2 дм2(12,9 см2) витримував до 300 г навантаження, не розриваючись після відновлення. Розробники вважають, що їх відкриття зможе використовуватися в різних сферах – від створення більш надійної електроніки до посуду.

Раніше портал "Знай.ua" пояснював, який посуд підходить для мікрохвильовки

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
посуд, полімер, тріщина
Вибір редакції, Суспільство
21.03.2018
Українська команда дизайнерів стала використовувати ігрову технологію в архітектурі
0
0
17:20 21.03.2018
Новинка займе лідерство на бюджетному ринку
0
0
17:05 21.03.2018
Компанія почне грати в сищика
0
0
16:44 21.03.2018
Google ніяк не коментує цей випадок
0
0
14:04 21.03.2018