Кожному знайоме почуття прикрості від тріщин рано чи пізно з'являються на улюбленій тарілці. Ніщо не вічне під Місяцем. Однак, новий винахід японських інженерів дозволить забути про тріщини на посуді. Група дослідників з Токійського університету створила полімер, який може сам себе "лікувати". Для того, що б це процес відновлення відбувся, достатньо просто міцно притиснути один до одного края на місці розриву. Як повідомляє сайт Технот, винахід також може бути використаним для виробництва більш міцної електроніки.

Насправді подібні полімери синтезуються і досліджуються вже не одне десятиліття, проте жоден з них не дійшов до широкого використання з причини низької міцності, а також необхідності нагрівання для "самолікування". І ось рішення від японців, схоже, позбавлене цих недоліків. Полімер TUEG3 (полі-тіосечовина-етиленгліколь) може з'єднуватися просто за рахунок невеликого тиску. Простіше кажучи, досить з'єднати розірвані фрагменти і трохи їх стиснути.

Це досягається за рахунок того, що полімерні ланцюги з'єднуються один з одним не ковалентними, а водневими зв'язками, що забезпечує легке відновлення. Окремо наголошується, що розрізаний зразок TUEG3 площею близько 2 дм2(12,9 см2) витримував до 300 г навантаження, не розриваючись після відновлення. Розробники вважають, що їх відкриття зможе використовуватися в різних сферах – від створення більш надійної електроніки до посуду.

Раніше портал "Знай.ua" пояснював, який посуд підходить для мікрохвильовки

Популярні новини зараз

Розлучену Аліну Гросу помітили в компанії 71-річного "байкера": "Знаю його 21 рік"

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

Осадча в білому засвітила пружні кульки: поки Горбунов в няньках

Потап розкрив своє найпотаємніше бажання: "С*ськи як у Насті Каменських"

Показати ще