Штучний інтелект поступово переймає водійське кермо у людини. Вагомий крок на шляху до появи на наших дорогах автомобілів без водіїв здійснила команда британської компанії Wayve.

Програмісти створили нейронну мережу, яка здатна навчитися керувати автомобілем за якихось 20 хвилин, використовуючи лише одну камеру та комп'ютер. Про це розповідає видання New Atlas.

Компанія Wayve, заснована двома фахівцями зі штучного інтелекту з Кембриджського університету, оприлюднила відео, в якому її спеціалісти вчать автопілот двомісного автомобіля Renault Twizy автономно вести машину з нуля.Ще в травні пара британців, Амар Шах і Алекс Кендал, заявили, що збираються розвивати безпілотний транспорт нестандартними методами – вони надали перевагу не масивам сенсорів і камерам, а "правильному" навчанню штучного інтелекту (ШТ). Мовляв, занадто велика кількість датчиків суперечать ідеї істинної автономності та тільки обмежує ШТ, заважаючи йому "мислити" широко.

Озброївшись такою стратегією, інженери Wayve встановили на Renault Twizy єдину камеру і просто дали комп'ютеру можливість обертати рульове колесо, натискати на гальмо і газ.

З'єднали це все з графічним процесором, який аналізує дані з камери в реальному часі, і запустили навчальну програму, засновану на експерименті, оптимізації та оцінці.

Потім вони випустили Twizy на вузьку трасу, яка плавно вигинається. Водій сидів за кермом, передаючи час від часу управління комп'ютеру. Він не пояснював, в чому полягає завдання, просто дозволяв автопілоту експериментувати. Кожен раз, коли машина з'їжджала з дороги, її зупиняли і поправляли. Алгоритм "карав" машину за помилки і "нагороджував" за рух без зупинок.

Популярні новини зараз

Полякова, Осадча, Цибульська чекають на появу цієї крихітки: хто батько

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Перероблена пацанка Покрищук налякала чоловіків "біцухою": "Не туди вставили"

Перехід на "літній час" скасовується? У Зеленського готові вирішити болюче питання українців

Показати ще

Через 20 хвилин, тобто менше ніж за 20 спроб, автопілот навчився тримати робомобіль в межах смуги.

На відео видно, що спершу автомобіль кидає дорогою з боку у бік, але поступово штучний інтелект усвідомлює свої хиби і дедалі рівніше тримає машину на шосе:

У перспективі автопілот зміг би опанувати світлофори та перехрестя. Тому, цілком можливо, саме ця технологія сприятиме такому рівню автономності керування, коли людина на водійському кріслі просто сидітиме та стежитиме за дорогою у вікно.

Нагадаємо, штучний інтелект навчився бачити крізь стіни.

Як повідомляв портал "Знай.ua", нейромережа навчилася передбачати успішність фільмів

Також "Знай.ua" писав, що нейромережа кинула виклик гравцям Dota 2.