Вчені Університету Нью-Гемпширу в США з'ясували, що вплив радіації на астронавтів, які здійснюють міжпланетне подорож, виявиться набагато серйозніше, ніж передбачалося. Причиною цього є зниження сонячної активності, в результаті чого сонячний вітер менш ефективно відображає космічні промені.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Дослідники проаналізували дані з допомогою CRaTER — прилад, розташований на борті автоматичної станції Lunar Reconnaissance Orbiter, у відкритому космосі. Призначенням його є оцінка шкідливого впливу космічних променів і сонячної радіації.
Виявилося, що випромінювання, джерелами якого є об'єкти за межами Сонячної системи, стає більш інтенсивним. Причиною цього є аномальний довгий період низької сонячної активності.
За словами вчених, доза можливого опромінення, яку отримають астронавти, що відправилися на Марс, підвищиться на 30 відсотків. Однак основна небезпека виходить від Сонця. Приміром, у вересні 2017 року астрономи зафіксували викид корональної маси, який привів до випущення високоенергетичних частинок.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що в середу, 14 березня, стало відомо, що існує якийсь "космічний ген", який активується після потрапляння людини в умови перебування в космосі. Про це за результатами численних медичних спостережень заявили в NASA.
Відзначається, що відомство нарешті завершило дослідження під назвою Twin Study. Під час експерименту один із близнюків-астронавтів провів у космосі цілий рік, а його брат зробив кілька короткострокових польотів, які в сумі склали 54 дні.