Масштабний скандал навколо витоку даних із 50 млн сторінок користувачів Facebook призвів до того, що в Мережі почалася кампанія за видалення акаунтів із цієї соцмережі. Про це повідомляють ЗМІ.

Повідомленням із закликом "Пора #deletefacebook" (видалити Facebook) розмістив у своєму Twitter-профілі Брайан Ектона, співзасновник WhatsApp, служби обміну повідомленнями, яку Facebook у 2014 році купив за 22 мільярди доларів.

Видання Financial Times пише про декілька порад тим, хто хоче краще контролювати свої дані у соцмережі або ж зовсім видалити свій аккаунт. Автори статті рекомендують зайти в пункт "Програми" меню "Налаштування" та видалити ті з додатків, які здаються "сумнівними".

У статті були включені посилання на видалення Facebook і пояснена різниця між видаленням і деактивацією облікового запису. Так, у першому випадку всі дані про користувача і весь його профіль видаляються з серверів соцмережі, а в другому тільки ховаються фотографії та коментарі, тоді як профіль користувача і дані про нього залишаються на серверах на випадок, якщо він передумає.

Приватна компанія з аналізу даних Cambridge Analytica (CA) отримала дані приблизно 50 мільйонів користувачів соціальної мережі. Це стало можливим завдяки програмі thisismydigitallife, яку в 2014 році створив Олександр Коган, професор Кембріджського університету Великобританії.

Популярні новини зараз
ТЦК не має права: кого не зможуть мобілізувати попри повістки Ухилянтів пропонують виловлювати: "Знайдуть щастя та відчують повноту життя" Безкоштовні продуктові набори для пенсіонерів: хто та як може отримати Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук
Показати ще

Додаток пропонував сотням тисяч юзерів за гроші пройти психологічний тест. Крім результатів тестування, користувачі також дозволяли обробляти дані про своїх друзів із соцмережі. Так було зібрано відомості з близько 50 мільйонів профілів.

Цю інформацію у Когана і викупила Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією Дональда Трампа під час виборів у 2016 році.

Нагадаємо, вчений-психолог Олександр Коган, який створив додаток, через який було вкрадено дані мільйонів користувачів Facebook, консультував групу вчених Санкт-Петербурзького державного університету.

ЗМІ з посиланням на викладача кафедри психології університету Яніну Льодову відзначили, що Коган працював із російськими фахівцями над дослідженням "токсичних" сторін особистості: наскільки психопатія, нарцисизм і макіавеллізм - особистісні риси, які в психології об'єднано в так звану "темну тріаду" - пов'язані з образливою поведінкою в Інтернеті.

Дивіться сюжет про технології

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", в YouTube з'явився небезпечний вірус.