Сучасні технології створюють нові методи лікування, освіти, виробництва, транспортування і торгівлі. Вони впливають на політику і навіть на інтимні стосунки. Висока ступінь технологізації нашого життя може дати людству як безсмертя, так і швидку загибель. Портал Digital Trends запропонував 6 найбільш ймовірних сценаріїв техноапокаліпсису. 1. Штучний інтелект вийде з-під контролюЛюдина обмежена біологічним тілом і терміном життя. Роботи можуть до нескінченності вдосконалювати і відтворювати себе. У кінцевому рахунку це може призвести до повстання машин. 2. Планету поглине "сірий слиз"Якщо нанороботи навчаться створювати свої копії, то через кілька днів зможуть поглинути всю планету, а ще через добу всю сонячну систему. Правда, сьогодні такої технології ще немає і, до того ж, не зрозуміле питання "будівельних матеріалів" для такого клонування.
3. Виснаження ресурсів ЗемліСучасні методи видобутку копалин згубно позначаються на екології. Людство може не встигнути перейти на поновлювані джерела енергії до того, як на Землі не залишиться чистого повітря, води, ґрунту і їжі. 4. Глобальні кібератакиОб'єднані зусилля хакерських угруповань можуть дозволити заблокувати системи енергопостачання, подачі води, викрасти всі гроші у компаній і приватних осіб та заблокувати всі канали зв'язку. Це спровокує масову паніку і загибель людей.
5. Невдалі наукові експериментиДосліди з великим адронним коллайдером можуть, завдяки випадковості чи людській помилки, призвести до створення чорної діри, або хибного вакуумного стану. На сьогоднішній день шанси такої катастрофи вкрай малі. 6. Високотехнологічна ядерна війнаНа жаль, ймовірність цієї катастрофи доволі велика. Зростаюче в світі політичне напруження, останні військові розробки, наявний ядерний потенціал і алгоритмізація низки військових операцій роблять реальною загрозу повного знищення планети Земля. Ряд вчених, включаючи Ілона Маска, закликають світове співтовариство до ядерного роззброєння і заборони на створення військових роботів.Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про новий етап протистояння цифрових корпорацій