Одним з найбільш мобілізуючих пунктів передвиборної програми Дональда Трампа була жорстка антимигрантська позиція. Охоронець величі Америки переконував усіх у тому, що посилення міграційного законодавства допоможе подолати безробіття серед уродженців США. Однак у сучасному світі все взаємопов'язано і неможливо просто перемотати історію назад. За інформацією Федерації фермерських господарств США боротьба з нелегалами буквально паралізувала сільське господарство Сполучених Штатів. Проте фермери, як повідомляє Reuters, не поспішають ощасливити працевлаштуванням співгромадян. Відповіддю на відтік дешевих приїжджих робітників стала масова автоматизація ферм.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЖорстка імміграційна політика Дональда Трампа несподівано (для президента, але не економістів) дає зворотний результат. В сільськогосподарській галузі, де сім з десяти робітників були нелегалами, підприємці зволіли інвестувати в автоматизацію, а не наймати американців. Таким чином, тепер роботу втратять навіть ті нечисленні місцеві жителі, які працювали в цьому секторі нарівні з іммігрантами.
В результаті фермери та продовольчі компанії все частіше переходять на автоматизацію доїння та годівлі худоби, переробки курки, вирощування сільськогосподарських культур і збирання врожаю. Розглядаються можливість автоматизації збору навіть таких тендітних культур, як полуниця і персики. У той же час підприємці підвищують заробітну плату залишилися робочим. "Мантра для сільського господарства сьогодні така: автоматизируй все, що можливо, і добре плати тим, без кого точно не можна обійтися", — говорить Пол Піттман, генеральний директор трасту Farmland Partners, що інвестує в північноамериканські сільськогосподарські угіддя.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про нову профессію Хілларі Клінтон