Напівпровідники з кремнієвої органіки по праву можна назвати фундаментом електроніки наших днів. Сфера їх застосування надзвичайно широка. Важливим моментом у виробництві таких напівпровідників є легування, тобто додавання необхідних домішок, що впливають на структуру і провідність матеріалу. Як повідомляє портал Science Daily, міжнародній команді інженерів вдалося створити новий матеріал який здешевить і в мільйон разів підвищить провідність напівпровідників.

"Органічні напівпровідники — ідеальні матеріали для виготовлення механічно гнучких пристроїв з енергозберігаючими низькотемпературними процесами, — каже Хін Лин, докторант і член дослідницької групи Прінстонського університету (США). — Одним із головних недоліків є їх відносно низька електропровідність, що дає в підсумку неефективні пристрої з більш коротким терміном служби, ніж потрібно для комерційного застосування".

Нові матеріали складаються з молекул на основі вуглецю, а не з атомів кремнію, як у звичайних провідниках, а легующа домішка, що містить рутеній, додає матеріалу додаткові електрони, що забезпечує високу провідність. Важливо, що на відміну від багатьох інших потужних відновників, нова присадка залишається стабільною при дії повітря, але при цьому забезпечує додавання великої кількості електронів як у розчині, так і в твердому стані.

Сет Мардер і Стів Барлоу з Georgia Tech, які очолювали розробку добавки, назвали з'єднання рутенію "сверхредукційною легуючою домішкою". У ході досліджень, проведених в Прінстоні, було виявлено, що нова легуюча присадка збільшила провідність матеріалів приблизно в мільйон разів.

Популярні новини зараз
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" поідомляв про кремнієву нирку