"Порівнювати електронні сигарети зі звичайними – все одно що порівнювати яблука з апельсинами", – упевнений Мехмет Кесимер, фізіолог з Університету Північної Кароліни і один з авторів дослідження впливу електронних сигарет на здоров'я легенів.

Кесимер і його колеги вперше порівняли зразки тканин дихальних шляхів курців електронних і звичайних сигарет і прийшли до висновку про те, що електронні пристрої шкідливі як і їх тютюнові аналоги.

У зразках тканин легенів і дихальних шляхів 15 курців електронних сигарет виявили клітини, що захищають організм від бактеріальних і грибкових інфекцій. Самі по собі нейтрофіли корисні, однак при такій кількості в організмі може призвести до розвитку запальних процесів і хронічної обструктивної хвороби легень. Також захоплення электронками може призвести до розвитку имінопатологічного запалення – вовчанки, васкуліту або псоріазу.

Популярні новини зараз

Еллерту з "Холостячки" поставили діагноз по фото з Мішиною: "Треба лікувати"

Вагітна дружина Віктора Павліка розкрила стать дитини: "Плакала півгодини"

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Перехід на "літній час" скасовується? У Зеленського готові вирішити болюче питання українців

Показати ще

Дослідники виявили також ознаки патологій, загальних для курців електронних і звичайних сигарет: маркери пошкодження клітин в результаті надмірного окислення, надлишкове виділення слизу, характерне для хронічних бронхітів та астми.

"Справа тільки в тому, що наслідки куріння "электронок" не вивчені на належному рівні", – пояснює медик.

Автори роботи зазначають, що третина любителів електронних сигарет зізналися в тому, що іноді курять тютюнові вироби, і практично всі курили їх до переходу на електронки.

"Ми недостатньо знаємо про шкоду електронних сигарет, але вважати їх безпечними для здоров'я через відсутність даних – велика помилка" - запевняємо Кесимер.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що речі почнуть купувати один одного.