"Порівнювати електронні сигарети зі звичайними – все одно що порівнювати яблука з апельсинами", – упевнений Мехмет Кесимер, фізіолог з Університету Північної Кароліни і один з авторів дослідження впливу електронних сигарет на здоров'я легенів.

Кесимер і його колеги вперше порівняли зразки тканин дихальних шляхів курців електронних і звичайних сигарет і прийшли до висновку про те, що електронні пристрої шкідливі як і їх тютюнові аналоги.

У зразках тканин легенів і дихальних шляхів 15 курців електронних сигарет виявили клітини, що захищають організм від бактеріальних і грибкових інфекцій. Самі по собі нейтрофіли корисні, однак при такій кількості в організмі може призвести до розвитку запальних процесів і хронічної обструктивної хвороби легень. Також захоплення электронками може призвести до розвитку имінопатологічного запалення – вовчанки, васкуліту або псоріазу.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Дослідники виявили також ознаки патологій, загальних для курців електронних і звичайних сигарет: маркери пошкодження клітин в результаті надмірного окислення, надлишкове виділення слизу, характерне для хронічних бронхітів та астми.

"Справа тільки в тому, що наслідки куріння "электронок" не вивчені на належному рівні", – пояснює медик.

Автори роботи зазначають, що третина любителів електронних сигарет зізналися в тому, що іноді курять тютюнові вироби, і практично всі курили їх до переходу на електронки.

"Ми недостатньо знаємо про шкоду електронних сигарет, але вважати їх безпечними для здоров'я через відсутність даних – велика помилка" - запевняємо Кесимер.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що речі почнуть купувати один одного.