Не один роман написаний і не один фільм знятий про пошуки безсмертя або хоча б про продовження життя. Люди навіть не підозрюють того, що так званий фермент безсмертя знайшли досить давно. А ще більше людей не знають про те, що вчені вже розгадали його таємницю і досить близько наблизилися до такого бажаного вічного життя.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМова йде про фермент під назвою теломераза. Він під час ділення клітин відповідає за довжину тіломерів - кінцевих ділянок молекули ДНК. З кожним наступним поділом ці ділянки зменшуються і, досягаючи критично малої довжини, викликають загибель клітин.
Як повідомляє видання Science Daily, невелика група американських вчених із Арізонського університету виявила дуже важливий етап у каталітичному циклі тіломерази. Розгадка цього механізму відкриває найширші можливості в терапії проти старіння. Професор Джуліан Чен разом зі своєю командою спиралися у своїх пошуках на роботи Леонарда Хейфлика. Цей учений ще пів століття тому виявив, що людські клітини мають обмежену здатність до реплікації, після чого гинуть. Цей термін був названий "межа Хейфліка", і він безпосередньо пов'язаний з кількістю поділок і повторів реплікації ДНК.
"Тіломераза має вбудовану систему гальмування" для забезпечення точного синтезу правильних повторів тіломірного ДНК. Але цей механізм також і обмежує загальну активність ферменту тіломерази. Якщо знайти можливість правильно впливати на активність цієї системи, можна відновити втрачену довжину тіломер клітин і навіть повністю зупинити процес старіння".
Як говорять учені, це дослідження буде корисним не тільки тим людям, які хочуть довго жити, але так само і тим, хто хоче бути завжди здоровим. Наприклад, такі стани, як адгезивна дискератоза, апластична анемія та ідіопатичний фіброз легенів, пов'язані з генетичними мутаціями, які змінюють активність тіломерази і прискорюють скорочення довжини тіломерів. Це не тільки викликає пошкодження клітин та їх загибелі, але і негативно позначається на роботі цілих органів і систем людини. А це означає, що "тіломеразна терапія" може стати новим словом у лікуванні багатьох земних хвороб.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", 22 лютого 2018 стався черговий збій в роботі Facebook і Instagram. Цікаво, що сталося це на тлі новини про встановлення компанією Марка Цукерберга серверів на території нашої країни. Завдяки чому швидкість соціальної мережі "збільшитися чи не у 100 разів".
Журналісти підрахували, які ще будуть переваги від такої присутності серверів Fb в Україні.
Так само портал повідомляв про те, що в новій доповіді від аналітичної компанії KGI Securities повідомляється, що Apple оновить свої бездротові AirPods і працює над створенням високоякісних навушників під власним брендом . Перша модель бренду може з'явитися вже в цьому році.