Вчені отримали нову фотографію південного полюса Юпітера з космічної станції "Юнона".

За словами вчених, на фотографії можна помітити урагани і купчасті хмари газового гіганта, які тягнуться до екватора планети. Крім того, на зображенні можна побачити лінію розділу денного і нічного боку планети.

"Юнона" зробила знімок 7 лютого під час 11 підльоту до Юпітера. У цей момент апарат знаходився на відстані 120553 кілометрів від піку хмар планети.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що сильна магнітна буря накриє всю планету вже 18 березня. Але напружену геомагнітну атмосферу слід очікувати і 14-17 березня. На Сонці станеться черговий спалах, що спричинить за собою викид великої кількості сонячної плазми в космос. У Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця запевняють, що до цього періоду магнітосфера Землі з кінця лютого і до середини березня не буде турбувати.

Популярні новини зараз
Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..."
Показати ще

Потрібно сказати, що перший за кілька місяців викид плазми з атмосфери Сонця стався трохи більше ніж півмісяця тому - 12 лютого. Плазмі потрібно мінімум добу (частіше всього близько 2-4 днів), щоб подолати відстань між Землею і Сонцем.

Як повідомляв портал "Знай.uа" в атмосфері планети WASP-39b, яка знаходиться в 700 світлових роках від Землі, вчені виявили набагато більше води, ніж у якої-небудь схожою на неї планети Сонячної системи. Такий висновок зробили фахівці під керівництвом Девіда Сінга з університету Ексетера у Великобританії. Про це повідомляють ЗМІ. WASP-39b знаходиться на орбіті зірки, дуже нагадує Сонце, а сама більш за все нагадує газових гігантів Сонячної системи, хоча поступається Сатурну і Юпітера по масі і перевершує їх за розмірами.