Нейромережа знаходить застосування в безлічі сфер життя сучасного людства, в тому числі і в мистецтві. Її навіть використовували для створення портретів оголених людей, а що з цього вийшло – зрозуміло з наступної збірки фотографій.

Продукт власної нейромережі на суд громадськості нещодавно представив 18-річний американець Роббі Баррат.

Нагадаємо, що група розробників під керівництвом Алі Силбурта з Університету штату Пенсільванія використовувала штучну нейронну мережу для виявлення кратерів на Місяці. Дані для нейромережі були взяті із супутників, які регулярно фотографують Місяць.

Популярні новини зараз
Українцям знову заплатять 2200 гривень: шанс підготуватися до зими Батьків змусять заплатити: в Раді затвердили важливий проект Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати Довідку можна викидати: чоловіків огорошили новим правилом
Показати ще

Тестування на зображеннях нової ділянки Місяці показали, що комп'ютер здатний виявити 92% кратерів. Ручна перевірка даних показала, що частка помилок становить всього 11%. Крім того, нейронна мережа відкрила близько шести тисяч раніше невідомих кратерів, заощадивши астрологам величезну кількість часу і сил.

На думку дослідників, це зручніше, ніж звичайні фотографії, так як у випадку з картою височин на зовнішній вигляд кратера не впливає кут падіння сонячних променів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що інженери Массачусетського технологічного інституту розробили пристрій AlterEgo, яке може розпізнавати слова, вимовлені вголос. Про це пише Science Daily.

Прилад під назвою AlterEgo може зчитувати слова, які промовляє про себе людина. Пристрій зчитує з особи нейром'язові сигнали, ініційовані внутрішньої вербалізацією. Після цього нейромережа аналізує ці сигнали, співвідносячи їх з конкретними словами.

В ході досліджень вчені провели безліч експериментів. Вони описують досвід з шаховою грою, коли гравець подумки передавав ходи супротивника комп'ютера, отримуючи відповіді з найкращими ходами.

Повідомляється, що в подальшому AlterEgo можна використовувати як для військових цілей, так і в системі охорони здоров'я, наприклад, спілкування з людьми з когнітивними порушеннями.