Кремній , як і раніше, є оптимальним матеріалом для виробництва сонячних панелей. Однак, дорожнеча цього матеріалу гальмує поширення зеленої енергетики. Пошуки дешевої альтернативи кремнію велися давно, однак нещодавно сінгапурському урядовому науково-технічного агентству A*STAR вдалося досягти відчутних результатів. Як повідомляє видання Phys.org, сінгапурські вчені почали робити фотоелементи з міді, цинку та олова.

Більш дешевою альтернативою кремнію є телурид кадмію. Однак, він дуже токсичний і може викликати рак. Це спонукало Гоутама Далапати і його колег дослідити сульфід міді-цинку-олова (CZTS), який володіє необхідними для фотоелементів оптичними властивостями, але при цьому складається з широко поширених і нетоксичних речовин, обробляти які дешевше, ніж кремній.

Потенційний ККД таких фотоелементів може досягати 30%. Однак при цьому плівки повинні бути максимально прозорими. Домішки можуть зіпсувати всю справу. Технологія напилення дала можливість створити таку плівку. Це дозволило п'ять разів збільшити продуктивність. У даний момент матеріал доопрацьовується і незабаром з'явиться на ринку.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про виготовлення штучних органів з кремнію

Популярні новини зараз

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Ольга Фреймут похвалилася люксовим автомобілем, мріяла з дитинства: "Одна на все місто"

У Кирилівку увірвався потужний торнадо, люди молилися: аномалія налякала всю Україну

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще