Кремній , як і раніше, є оптимальним матеріалом для виробництва сонячних панелей. Однак, дорожнеча цього матеріалу гальмує поширення зеленої енергетики. Пошуки дешевої альтернативи кремнію велися давно, однак нещодавно сінгапурському урядовому науково-технічного агентству A*STAR вдалося досягти відчутних результатів. Як повідомляє видання Phys.org, сінгапурські вчені почали робити фотоелементи з міді, цинку та олова.

Більш дешевою альтернативою кремнію є телурид кадмію. Однак, він дуже токсичний і може викликати рак. Це спонукало Гоутама Далапати і його колег дослідити сульфід міді-цинку-олова (CZTS), який володіє необхідними для фотоелементів оптичними властивостями, але при цьому складається з широко поширених і нетоксичних речовин, обробляти які дешевше, ніж кремній.

Потенційний ККД таких фотоелементів може досягати 30%. Однак при цьому плівки повинні бути максимально прозорими. Домішки можуть зіпсувати всю справу. Технологія напилення дала можливість створити таку плівку. Це дозволило п'ять разів збільшити продуктивність. У даний момент матеріал доопрацьовується і незабаром з'явиться на ринку.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про виготовлення штучних органів з кремнію

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 15 травня: день сюрпризів, конфліктів і неочікуваних перемог ТЦК більше не триматимуть "у заручниках": українцям спростили важливу процедуру Знову жити за графіками: українців попередили про відключення електрики влітку Соцпідтримка стареньких після 65 років: на які виплати можна розраховувати
Показати ще