Екс-голова ради директорів MFS Investment Management, старший викладач бізнес-школи при Массачусетському технологічному інституті, автор книг про продуктивність - Роберт Поузі (Robert Pozen). Розповів всьому світу як продуктивно провести день і не витрать в порожню свої дорогоцінні хвилини.

Його перше правило говорить: вимірюйте продуктивність за результатами, а не по годинах

Ми оцінюємо, наскільки продуктивно пройшов робочий день за відпрацьованими годинах. Але такий підхід застарів. Замість цього дивіться на результати праці.

"Годинник не кращий показник виконаної роботи, - каже Поузі. - Ви коли-небудь витрачали три тижні на статтю, яка погано вийшла? А три дні на статтю, яка вийшла дуже добре? В якому випадку ви витратили час більш продуктивно?".

2. Розподіліть свої цілі по важливості

Популярні новини зараз
Ухилянтам готують суворі обмеження: зроблять все, щоб йшли до ТЦК Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Напевно у вас є головними цілями на тиждень і рік. Розсортуйте їх в залежності від важливості. Зазвичай ми цим нехтуємо.

Подумайте, чи відображають ваші цілі те, що вам подобається, і те, що ви вмієте? Яка причина стоїть за кожним вашим дією і метою? Наскільки вони відповідають потребам вашої організації?

3. Не переживайте через дрібниці

Завжди знаходяться дрібні справи, які забирають багато часу і сил, наприклад, розбір листів. Більшість перевіряє вхідні кожні п'ять хвилин. Але це заважає зосередитися на роботі. Заходьте в пошту раз в пару годин і дивіться тільки на тему і відправника.

Також Поузі радить прочитувати лист всього один раз. Відкрийте його і вирішите, чи потрібно на нього відповідати. Якщо так, дайте відповідь відразу ж. 80% листів зазвичай не вимагають відповіді.

Якщо ви зобов'язані виконати якесь нудне річ, не прокрастініруйте. Розбийте його на кілька легких кроків і почніть з самого простого. Закінчивши його, ви відчуєте прилив енергії і швидше впораєтеся з наступними.

4. Працюючи над важливим проектом, починайте з кінця

Найчастіше ми витрачаємо цілий тиждень на збір інформації та спілкування з людьми. А потім намагаємося швидко зібрати все це воєдино і зробити якийсь висновок. Поузі вважає такий підхід неефективним. Якщо довго чекати, у вас набереться багато зайвих даних, ви просто заплутаєтеся.

Не чекайте закінчення проекту, щоб прийти до якихось висновків. Витратьте день-два на вивчення матеріалів і сформулюйте попередні висновки. В процесі роботи внесіть правки, а потім підведіть остаточний підсумок.

5. Давайте собі час подумати

Не користуйтеся справами кожну годину свого дня. Обов'язково залишайте час на роздуми. Робіть перерви, щоб подумати і нагадати собі про свої цілі. Намагайтеся, щоб день не проходив в нескінченних нарадах або дрібних справах.

6. Будьте передбачуваним

Будучи президентом, Барак Обама завжди брав в поїздки кілька синіх костюмів. Так йому не потрібно було кожен раз думати, що надіти. Підіть його приклад і будьте передбачуваним.

Виключіть зі свого розпорядку змінні, наприклад, що надіти або що з'їсти на сніданок. Не витрачайте час на зайві рішення, особливо вранці.

7. Не затримуйтеся на роботі допізна

Багато затримуються на робочому місці, щоб не здатися неробами. Навіть якщо вони дійсно багато зробили за день. Але ж ви не знаєте, чим зайняті інші колеги. Може, вони весь день грали у відеоігри.

Звичайно, бувають екстрені випадки, коли потрібно затриматися, але не робіть цього кожен день. Дайте відповідь на всі повідомлення перед виходом з роботи, щоб за вечерею про них не думати. А вдома розслабтеся і проведіть кілька годин з сім'єю. Вимкніть електронні пристрої. Не відповідайте на дзвінки і не читайте робочу пошту.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чому змінюється сприйняття часу. Звичайно, дні завжди проходять з однаковою швидкістю, з віком змінюється тільки сприйняття їх людиною. Причин, чому так відбувається, кілька.