Що таке аутизм? Це хвороба, психічний стан, або просто маленька відмінність, як наприклад інший колір шкіри або іноземна мова? 2 квітня був міжнародний день розповсюдження інформації про аутизм. Давайте і ми проведемо невеликий лікнеп для вас і відповімо на найпоширеніші питання. 

 1. чи Можна вилікувати аутизм? 

Аутизм є вродженою особливістю розвитку мозку, тому лікуванню не піддається. Однак його можна скорегувати та соціально адаптувати такої людини. Люди з аутизмом отримують вищу освіту, знаходять себе в улюблених професії, створюють сім'ї. Аутизм — це не катастрофа, він не заважає повноцінного життя. 

фото pixabay

Популярні новини зараз

Календар магнітних бур на липень - найнебезпечніші дати для українців

Під Києвом чорна тварюка відправила хлопчика в реанімацію - пас гусей

У Львові помер легендарний тренер - виховав десятки чемпіонів, Лобановський перед очима

Гройсман знайшов заміну "Армії, вірі, мові" - хоче допомогти грошима

Показати ще
 1. Правда, що щеплення можуть викликати аутизм у дітей? 

У цьому твердженні немає ні слова правди. Це шкідливий міф, придуманий антипрививочниками, який може поставити під загрозу життя дитини. 

 1. Завжди аутизм означає інтелектуальну неповноцінність? 

Ні, це не так. Є багато дітей, у яких при наявності аутизму збережені всі інтелектуальні здібності. Якщо батьки допоможуть такій дитині адаптуватися у великому й незрозумілому для нього світі, у дитини є всі шанси на успішну самореалізацію в майбутньому.

 1. Правда, що діти з аутизмом не дивляться в очі? 

Не всі і не завжди. Дитина “нейротипик”, без порушень у розвитку може уникати зорового контакту з вами з-за сорому. А аутист може зберігати зоровий контакт, сміятися, спілкуватися — ви навіть не помітите у нього РАС.

 1. Що таке “сенсорний дисбаланс” у аутистів? 

 2. Крім того, люди з розладами аутистичного спектру (РАС) можуть мати сенсорний дисбаланс, гіпер - або гипочувствительность. Тобто вони можуть сприймати те, що надходить через зір, слух, нюх, смак і дотик занадто сильно або занадто слабо і не узгоджуватися між собою.

Наприклад, дитина може сприйняти світло в кімнаті занадто яскравим і викликає різкі болі. Або дитина з аутизмом може постійно відчувати брак звуків в оточенні і постійно хотіти слухати гучні рок-концерти. 

Ознаки аутизму у дітей 

фото pixabay

Самостійно поставити дитині діагноз “аутизм” не можна, це може зробити тільки лікар. Однак є деякі ознаки, властиві дітям з розладами аутистичного спектру, а саме: 

 • порушення мови (затримка говоріння або незвичайне використання слів);

 • наявність стереотипних дій і патернів поведінки (струшування кистями рук);

 • труднощі в розумінні власних емоцій та переживань інших;

 • труднощі соціальної взаємодії: комунікації і взаємодії з людьми;

 • незвичайне використання предметів побуту та іграшок (не катає машинки, а стукає ними);

 • часто вибірковість в їжі та одязі;

 • часто підвищена або знижена чутливість до сенсорних подразників (людина може страждати від надмірного впливу звуків, запахів, дотиків або майже не відчувати їх).

Раніше Знай.иа розповідав про шизофренії - діагностики, способи розпізнавання, симптоми та лікування.