Радіоактивність бананів - не міф і неодноразово викликала помилкове спрацьовування детекторів іонізуючого випромінювання, які використовуються для запобігання незаконного ввезення радіоактивних матеріалів в США.

Щоправда для створення рівня випромінювання, мінімального для фіксації, знадобиться цілий контейнер цих фруктів.

Банани на вітрині супермаркету, фото pixabay
Банани на вітрині супермаркету, фото pixabay

Причина в тому, що банани містять радіоактивний ізотоп Калій-40. Але він не накопичується в організмі, оскільки надмірна калій, отриманий з банана, приводить до висновку такої ж кількості ізотопу в процесі метаболізму.

Тому отримати яку-небудь значиму дозу опромінення неможливо, скільки б бананів ви не з'їли.

Популярні новини зараз
Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек" Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

банани
банани

Тим не менш, близько 10% сумарної річної дози опромінення людина отримує з їжі, оскільки будь-які натуральні продукти містять радіоактивні ізотопи в мізерною концентрації. А рекордсмен у цьому плані бразильський горіх, який крім Калію-40, містить ще Радій-226 і Радій-228.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, вчені створили робота з повністю живих клітин

Як повідомляв портал Знай.ua, вчені створили штучну шкіру, яка може замінити справжню

Також Знай.ua писав, вчені створили електрокар з нескінченним запасом енергії