Відомий український педіатр Євген Комаровський дав пораду мамам маленьких дітей про те, що робити, коли всі проблеми навалюються відразу, а дитина ще не набирає вагу. Своїми рекомендаціями він поділився в Instagram.

Читайте Знай в Google News!

"підкажіть, що робити?! Донечка народилася з вагою 2,5 кг.зараз нам 8 місяців, важимо 6,4 кг. вже три місяці не набираємо вагу, але ростемо. Активна, повзає, встає і ходить з підтримкою. Іноді вдень, але завжди вночі, смокче груди. Від фруктових пюре і свіжих фруктів відмовилася взагалі, вдень крім кефіру, а іноді йогурту, нічого не їсть, все пробує і випльовує, ввечері вдається каші "запхати". Вже 2 тижні так. Правда, у нас жодного зуба. Минулого тижня було розлад кишечника 2 дні, потім температура 39,5 нічим не могла збити, тепер ясна опухлі, не спимо ні вдень, ні вночі. Що робити? Як і чим нагодувати дитину? Допоможіть! Вередує, кричить!",- запитала Українка.

Комаровський відповів, що головною проблемою є те, що у мами здають нерви на тлі поєднання безсонних ночей, вірусної інфекції і прорізування зубів. І дав рекомендації, що найкраще потрібно і не потрібно робити.

"І вона починає мріяти про доброго віртуального чарівника, який порадить реальну таблетку, і дитя відкриє рот, попросить добавки і засне на всю ніч… Судячи з того, що дитина активна, і повзає, і встає, ніяких серйозних проблем з ростом і розвитком у нього немає. Треба просто набратися терпіння. Головне, що ви повинні розуміти: в цьому віці грудне молоко (іноді – молочно-круп'яні каші і якісна молочна суміш) абсолютно достатня різноманітність харчування. І нічого іншого: ні фруктів, ні кефіру, ні йогуртів – в дитину запихати не треба.

Популярні новини зараз

Лідія Таран у спальні показала свого "Толика": "Мій новий..."

На Львівщині зникла синьоока красуня в чорному пальто - десять днів жодної звісточки

Прогноз на зиму 2020-2021 в Україні: синоптик попередив про -24 морозу та снігопади

Роман з Баланом закінчено? Тіна Кароль задивилася на продюсера закоханими очима: "Давно і безнадійно"

Показати ще

Необхідно зрозуміти, що жоден віртуальний лікар не зможе нагодувати дитину за вас. Проте, ви можете використовувати дуже доступні, прості і дуже ефективні способи підвищення апетиту, а це: свіже повітря, прогулянки, фізичні навантаження, загартовування, купання і т. д.

Може бути, якщо ночами ви будете не "завжди смоктати груди", а спати, так це поліпшить апетит вдень, і сприятиме тому, що мама, яка виспиться, стане спокійніше і розважливіше", - стверджує доктор.

View this post on Instagram

Вопрос:⁣ Подскажите, что делать?! Доченька родилась с весом 2,5 кг. Сейчас нам 8 месяцев, весим 6,4 кг. Уже три месяца не набираем вес, но растем. Активна, ползает, встает и ходит с поддержкой. Иногда днем, но всегда ночью, сосет грудь. От фруктовых пюре и свежих фруктов отказалась вообще, днем кроме кефира, а иногда йогурта, ничего не ест, все пробует и выплевывает, вечером удается каши "запихать". Уже 2 недели так. Правда, у нас ни одного зуба. На прошлой неделе было расстройство кишечника 2 дня, потом температура 39,5 ничем не могла сбить, теперь десна опухшие, не спим ни днем, ни ночью. Что делать? Как и чем накормить ребенка? Помогите! Капризничает, кричит!⁣ ⠀⁣ Ответ:⁣ Похоже, главная проблема — сочетание бессонных ночей, вирусной инфекции и прорезывания зубов. И на фоне всего этого, у мамы сдают нервы… И она начинает мечтать о добром виртуальном волшебнике, который посоветует реальную таблетку, и дитя откроет рот, попросит добавки и уснет на всю ночь…⁣ ⠀⁣ Судя по тому, что ребенок активен, и ползает, и встает, никаких серьезных проблем с ростом и развитием у него нет. Надо просто набраться терпения. Главное, что вы должны понимать: в этом возрасте грудное молоко (иногда – молочно-крупяные каши и качественная молочная смесь) абсолютно достаточное разнообразие питания. И ничего другого: ни фруктов, ни кефира, ни йогуртов – в ребенка запихивать не надо.⁣ ⠀⁣ Необходимо понять, что ни один виртуальный врач не сможет накормить ребенка за вас. Тем не менее, вы можете использовать очень доступные, простые и очень эффективные способы повышения аппетита, а это: свежий воздух, прогулки, физические нагрузки, закаливание, купание и т.д.⁣ ⠀⁣ Может быть, если по ночам вы будете не «всегда сосать грудь», а спать, так это улучшит аппетит днем, и будет способствовать тому, что мама, которая выспится, станет спокойнее и рассудительнее (о проблемах со сном множество материалов у нас на сайте).⁣ ⠀⁣ #докторкомаровский #вопросответ #вес #рост #здоровье #развитие

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадавши, Комаровський дав важливу пораду батькам про захист дітей.

Як повідомляв Знай. ua, доктор Комаровський сказав, Хто ніколи не захворіє на коронавірус

Також Знай. ua писав, що Комаровський дав важливу пораду батькам про захист дітей.