Артеріальний тиск може залежати від багатьох факторів, і навіть положення руки під час вимірювання впливає на результати. Дослідження Медичної школи Джона Гопкінса показало, що неправильне положення руки може призвести до завищених показників, що іноді помилково вказує на гіпертонію.

Артеріальний тиск, скріншот: Youtube
Артеріальний тиск, скріншот: Youtube

Дослідження в JAMA Internal Medicine показує важливість правильної пози під час вимірювання тиску. Американська асоціація серця радить сидіти прямо, ноги тримати на підлозі, а руку – на рівні серця, з манжетою на голій шкірі трохи вище ліктя. Перед вимірюванням слід уникати стресу, фізичних навантажень та відволікань. Про це пише видання Forbes.

У дослідженні 133 особам вимірювали артеріальний тиск у трьох положеннях: рука на столі, на колінах і збоку. Систолічний тиск був у середньому на 3,9 мм рт. ст. вищим, коли рука лежала на колінах, а при положенні збоку – на 6,5 мм рт. ст. Систолічний і діастолічний тиск збільшувалися, коли рука висіла.

Боремося з високим тиском
Боремося з високим тиском

Популярні новини зараз
Надбавку до пенсії хочуть забрати: хто втрачає понад 2000 гривень $3500 пенсії, російський паспорт та зникла інвалідність ціною 5 млн грн: як голова ГУНП Олег Трачук усіх за ніс тримає Нові соціальні послуги для українців: хто має право на допомогу та як її отримати В Україні проводять масштабну зміну системи пенсій: скільки "знімуть" із реальних зарплат
Показати ще

Недотримання рекомендацій з вимірювання тиску може призвести до помилкових діагнозів і зайвого лікування. Професор Брюс Лі наголошує, що точне вимірювання тиску критично важливе для діагностики гіпертонії, яка без контролю може спричинити інфаркти й інсульти.

Нагадаємо, які хвороби приховує ваша група крові – дізнайтеся прямо зараз

Раніше ми писали про те, що скарги на ВЛК: як правильно оформити і подати заяву, щоб був здвиг

Крім того, Знай.ua повідомляв, звичка, від якої варто відмовитися, щоб зберегти здоров'я серця