Осінь приносить не тільки красиві краєвиди та затишні вечори, а й відчуття постійної втоми, особливо вранці.

Багато хто стикається з ситуацією, коли прокидаються вже вимотаними і відчувають занепад сил, незважаючи на повноцінний сон. Чому так відбувається і як із цим боротися?

Київ, осінь, фото із соцмереж
Київ, осінь, фото із соцмереж

1. Приділіть увагу якості сну

Восени наш організм підлаштовується під зменшення світлового дня, і це може впливати на внутрішні біоритми. Намагайтеся лягати і вставати одночасно. За годину до сну виключіть гаджети та яскраве світло, щоб мозок почав виробляти мелатонін – гормон сну. Спробуйте провітрити кімнату перед сном або використати зволожувач повітря.

2. Підтримуйте фізичну активність

Регулярне фізичне навантаження допомагає організму підтримувати тонус. Навіть проста ранкова зарядка або коротка прогулянка дадуть заряд бадьорості та покращать циркуляцію крові, допомагаючи "розбудити" тіло.

Популярні новини зараз
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Спорт, схуднення, фото: Знай. ua
Спорт, схуднення, фото: Знай. ua

3. Зволожуйте повітря

Сухе осіннє повітря може призводити до зневоднення і, як наслідок, до погіршення самопочуття. Якщо повітря в приміщенні занадто сухе, це може впливати на якість сну і навіть на дихання. Зволожувач або часті провітрювання допоможуть покращити стан повітря та створити комфортну атмосферу.

4. Зверніть увагу на харчування

Восени нам потрібні вітаміни та мікроелементи. Включайте в раціон продукти, багаті на магній, вітамін D і омега-3. Вони допоможуть підтримувати нервову систему та борються із сезонною втомою. Пийте більше води - зневоднення може бути причиною ранкової втоми.

Київ, ресторан, фото із соцмереж
Київ, ресторан, фото із соцмереж

5. Використовуйте природне світло

Восени денного світла стає менше, і це може спричинити сезонну депресію. Намагайтеся якнайбільше часу проводити на вулиці у світлий час доби. Вранці, як тільки прокинетеся, увімкніть яскраве світло - це допомагає організму зрозуміти, що час прокидатися.

Осіння втома - це тимчасове явище, з яким можна впоратися, якщо приділяти більше уваги своєму способу життя.

Нагадаємо, що COVID-19 загострив нову проблему: рідкісні грибкові інфекції вбивають до половини хворих.

Раніше ми повідомляли, що чомусь неправильний вимір тиску може загрожувати вашому здоров'ю.