Виявляється, дружба впливає не лише на наше спілкування, а й на мікроорганізми, що живуть у кишківнику. Науковці довели, що соціальні контакти формують мікробіом людини.

Американські дослідники ще 20 років тому досліджували, як поширюється ожиріння у соціальних групах, і дійшли висновку, що люди можуть "ділитися" мікробами, які впливають на ризик набору зайвої ваги. Нове дослідження лише підтвердило цю теорію- пише Nature.

Науковці вирушили до ізольованих джунглів Гондурасу, де у 18 селах вони створили мапу соціальних зв’язків і порівняли мікробіом місцевих мешканців.

Кашель. Фото: скрін youtube
Кашель. Фото: скрін youtube

Результати виявилися цікавими:

Популярні новини зараз
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Показати ще
  • Подружжя або люди, що живуть разом, мають 13,9% спільних штамів мікроорганізмів у кишківнику.
  • Ті, хто не проживає разом, але часто контактує, мають 10% схожих мікробів.
  • Навіть односельці, які майже не взаємодіють, мають 4% спільних штамів.

Дослідники також зазначають, що через мікробіом можуть передаватися не лише корисні бактерії, а й ризики розвитку хвороб, таких як гіпертонія або депресія. Біолог Нікола Сегати підкреслив, що це відкриває нові можливості в лікуванні. Якщо враховувати вплив кишкових мікроорганізмів, терапія може стати ефективнішою.

Засмучена людина
Засмучена людина

Це дослідження нагадує, наскільки тісно пов'язані наші тіла і соціальні зв’язки. Виявляється, наш спосіб життя, оточення і навіть друзі впливають на мікроби, які можуть визначати наше здоров'я.

Раніше ми повідомляли, банани можуть нашкодити, 7 несподіваних фактів, які змусять замислитися.

Чому чай марний при застуді, лікарі попередили про те, що українці дарма "заливаються"- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, детокс для шкіри, чай, який допоможе "зжирати" токсини у людини.