Прояви жорстокості у дітей не завжди є свідомими. Дослідження доводять, що часто знущання – це спосіб впоратися зі своїми емоціями, а не цілеспрямоване бажання завдати шкоди.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВчасне втручання батьків може допомогти навчити дитину доброти і емпатії, пише Forbes.
Булінг, або цькування, залишається поширеною проблемою у світі. Психолог Марк Треверс зазначає, що діти часто вдаються до знущань, щоб захистити свою самооцінку чи контролювати ситуацію. Наприклад, наукове дослідження 2018 року виявило, що основою булінгу є не агресія, а страх втратити впевненість у собі.
Батькам важливо оцінити свою сімейну атмосферу. Авторитарні методи виховання або ж надмірні очікування можуть провокувати агресію у дитини. Натомість підтримка відкритого діалогу вдома та створення безпечного простору для обговорення емоцій допомагають дітям справлятися з тривогами мирним шляхом.
Як допомогти дитині позбутися схильності до булінгу:
- Розвивайте емпатію. Заохочуйте дитину допомагати іншим – участь у групових проєктах або громадській діяльності навчить її доброті.
- Стимулюйте здорові захоплення. Замість тимчасового задоволення від цькування діти можуть знайти довготривалу радість у хобі чи досягненнях.
- Будьте прикладом. Демонструйте турботу й доброзичливість у своїй поведінці, щоб дитина брала приклад із вас.
Відкрите спілкування в родині грає ключову роль. Батьки, які створюють довірливу атмосферу, допомагають своїм дітям формувати здорові соціальні зв’язки і уникати агресивної поведінки. Виховання у дусі доброти – це шлях до стосунків, побудованих на взаєморозумінні, а не домінуванні.
Раніше ми повідомляли, за образливі жарти платитимуть батьки: штрафи за буллінг у школах зростуть у десять разів.
Дошкільнятам приготували зміни: будуть виховувати за новими правилами - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, батьки влаштовують скандали у школах: як запобігти конфліктам?