Біль у верхній частині живота — досить поширене явище, і причин у нього чимало.

Від звичайного переїдання до небезпечних станів, таких як панкреатит чи інфаркт, пише Tua Saúde.

Найчастіше неприємні відчуття виникають через гастрит, рефлюкс, розлади травлення або надмірне газоутворення. Біль може супроводжуватись нудотою, здуттям, печією. Тут допомагає дієта, відмова від алкоголю й жирної їжі, а також ліки для зменшення кислоти.

Ліки в аптеці, фото realnoevremya
Ліки в аптеці, фото realnoevremya

Камені в жовчному міхурі викликають різкий біль справа, а панкреатит — гострий біль, що віддає в спину. Обидва випадки потребують медичного втручання. Так само, як і виразка, яка виникає на тлі гастриту, або апендицит, який починається зверху, а далі зміщується внизу.

Популярні новини зараз
В українців почнуть відбиратимуть авто: хто ризикує залишитись без транспорту Примусова мобілізація їх не торкнеться: хто має право обирати – служити чи ні Стануть "невидимі" для мобілізації: кого більше не чіпатиме ТЦК до кінця року Вагітність від 15-річного коштувала міністерці Ісландії у справах дітей посади: правда спливла через 30 років
Показати ще

Біль у животі, фото vgoroden
Біль у животі, фото vgoroden

Іноді біль пов’язаний не з шлунком, а з серцем — наприклад, під час інфаркту або перикардиту. У таких випадках спостерігаються задишка, піт, слабкість. Якщо є такі симптоми — потрібно терміново звертатися до лікаря.

догляд за хворими людьми у лікарні
догляд за хворими людьми у лікарні

Не менш підступними є гастроентерит, дивертикуліт і навіть звичайний стрес. Інфекції часто викликають біль, блювоту, діарею. А от тривожність та емоційне навантаження здатні спричинити спазми, які відчуваються як шлунковий біль.

Біль у животі, фото gdp3podolsk
Біль у животі, фото gdp3podolsk

Варто памʼятати, що коли біль триває, посилюється чи супроводжується тривожними симптомами — це вже не просто незручність. У таких випадках самолікування може бути небезпечним. Звернення до лікаря — правильне рішення.

Дбайте про себе - слухайте свій організм, їжте збалансовано, знижуйте стрес і не ігноруйте сигнали, які подає тіло.

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.

Раніше ми повідомляли, чим небезпечні антипаразитарні програми: відповідає лікарка.

Вже почалося: весіння небезпека чатує на українців у парках та лісосмугах - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, вперше за 40 років в Україну може повернутися вкрай заразний вірус.