Навіть якщо рис з холодильника виглядає свіжим — він може бути небезпечним для Вашого здоров’я.

Фахівці попереджають, що не вся їжа, залишена "на потім", є безпечною, пише Right as Rain.

Рис — популярний гарнір, який готують мало не щодня. Але якщо Ви звикли зберігати його в холодильнику й доїдати наступного дня — варто переглянути цю звичку. Експерти з High Speed Training пояснили, що рис належить до продуктів, які особливо швидко псуються.

Рисова каша. Фото: скрін youtube
Рисова каша. Фото: скрін youtube

Якщо після приготування гарнір довго лишається при кімнатній температурі, у ньому починають розмножуватися бактерії, зокрема небезпечна Bacillus cereus. Вона здатна виділяти токсини, що спричиняють серйозне харчове отруєння.

Популярні новини зараз
Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук "Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів Пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше
Показати ще

Харчове отруєння. Фото: Youtube
Харчове отруєння. Фото: Youtube

Ключове правило — швидко охолодити рис після того, як він дійшов до кімнатної температури. Його потрібно перекласти у щільно закриту ємність і поставити в холодильник. Зберігати страву можна не довше 24 годин. Якщо ж не плануєте їсти залишки наступного дня — краще одразу заморозити. У морозилці рис можна зберігати до 2–3 діб.

Морозилка. Фото Freepik
Морозилка. Фото Freepik

Уся проблема — не в тому, скільки гарнір лежить у холодильнику, а в тому, скільки часу він перебував поза ним. Чим довше їжа стоїть тепла — тим вищі ризики. Тому важливо не зволікати з охолодженням, аби вберегти себе від наслідків.

Ця інформація — не причина панікувати, а радше спосіб змінити щоденні звички на безпечніші. Здоров’я починається з уваги до дрібниць.

Раніше ми повідомляли, кіноа може стати рятівним колом: користь продукту та методи приготування.

Таємниці лаврового листа: як ароматна спеція може стати найкращим другом у боротьбі за здоров'я - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як додати екзотики звичному гороховому супу: лайм і спеції змінюють все.