Прищі біля губ — це не тільки про зовнішність, а й про внутрішній стан організму.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩоб уникнути болю, свербіння й неприємних сюрпризів, важливо вчасно розпізнати проблему та правильно її лікувати, пише Real Simple.
Висипання поруч із губами можуть з’явитися через жирну їжу, гормональні зміни, стрес або навіть неправильну гігієну. Часто їх плутають із герпесом. Але герпес починається з поколювання та свербежу, далі з’являються дрібні пухирці, які лопаються й утворюють кірочку. А от прищі — це зазвичай поодиноке запалення з білою голівкою або червоне ущільнення, і вони не виникають на самій слизовій губ.
Причини висипань — різні - від недосипу й стресу до косметики з ароматизаторами чи нерегулярного миття пензликів. Важливо не видавлювати прищі біля губ — це може спричинити рубці чи навіть інфекцію.
Для лікування допоможуть засоби з саліциловою кислотою, ретиноїдами або перекисом бензоїлу. А ще — антибактеріальні пластирі. Не забувайте очищувати обличчя, знімати макіяж перед сном і міняти зубну щітку.
Корисно обмежити солодке, жирне та молочку — і додати овочі, воду й вітаміни. Для зволоження губ обирайте бальзами без запахів, силіконів і масел, що забивають пори.
Якщо прищі не минають або з’являються постійно — зверніться до дерматолога. Адже красива шкіра — це не магія, а результат турботи, балансу й уважного ставлення до себе.
Раніше ми повідомляли, посуд, поцілунки й статевий контакт: як передається герпес та як його вилікувати?
Небезпечні наслідки збільшення губ: про що мовчать косметологи - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, виявили виразки у роті: причини, лікування та наскільки це небезпечно.