Профілактична мастектомія — звучить як крайній крок, але деяким жінкам вона рятує життя.

Однак перш ніж приймати таке серйозне рішення, важливо знати, кому й коли вона дійсно потрібна, повідомляє "Нelsi_ua".

Йдеться про хірургічне видалення залозистої тканини молочних залоз з метою зменшити ризик раку. Такий вибір часто обговорюють після історії акторки Анджеліни Джолі, яка через мутації в генах BRCA1 та BRCA2 наважилася на операцію. Це змусило багатьох жінок задуматися - чи варто йти на таке заради профілактики?

Рак грудей у ​​жінок / фото: Pixabay
Рак грудей у ​​жінок / фото: Pixabay

Онкологиня Оксана Гаращенко наголошує, що мастектомія — не панацея й не спосіб "перестрахуватися". Робити її лише через страх — небезпечно. Якщо немає доведених генетичних ризиків або серйозних медичних причин, така операція не рекомендована.

Популярні новини зараз
Ледве вистачить на хліб та тарілку каші: скільки платитимуть українцям, які не заробили на пенсію Українцям з бронюванням почали вручати повістки: чи можуть забрати ТЦК – пояснення юриста В Україні оновили важливий перелік для ВПО: від цього залежать виплати Відразу у 9 областях пенсіонерам виплатять по 3 тис грн: хто саме отримав право на допомогу
Показати ще

Друзі, гості, фото з вільних джерел
Друзі, гості, фото з вільних джерел

Для початку слід звернутися до лікаря, пройти УЗД або мамографію, здати аналіз на мутації BRCA1/BRCA2. І тільки після цього разом з онкологом вирішувати, чи потрібне втручання. У багатьох випадках досить регулярного спостереження, правильного способу життя, уникнення алкоголю та тютюну.

День відмови від паління, фото: Бизнес портал Рязани
День відмови від паління, фото: Бизнес портал Рязани

Мастектомія — це не просто бажання "бути спокійною". Це серйозне рішення, яке приймається лише на основі обстежень і консультацій. В іншому разі — це ризик, а не захист.

Раніше ми повідомляли, філери та імпланти – більше не "маст хев"? Українки почали частіше повертатися до натуральної краси.

ШІ передбачив рак грудей за роки до діагнозу: революційне відкриття вчених - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, 7 міфів про вправи після пологів, у які досі вірять мами.