Алергія на пилок дошкуляє все більшій кількості людей, особливо навесні та влітку. Сезонна сінна лихоманка викликає неприємні симптоми, але їх можна контролювати.

Сімейний лікар Амір Хан пояснює, які методи працюють, а які ні. Один із популярних міфів - вживання місцевого меду нібито зменшує симптоми. Насправді це не допомагає, адже бджоли не збирають пилок із трав, бур’янів і дерев, які є причиною алергії, пише Woman&Home.

Сінна лихоманка виникає через пилок, який переноситься повітрям. Також реакція може бути на цвіль, пил чи шерсть тварин. Щоб полегшити симптоми, рекомендують уникати пилку - тримати вікна зачиненими, не сушити речі на вулиці, носити сонцезахисні окуляри, приймати душ після прогулянки. Ці прості дії справді допомагають.

Миття голови, волосся, кадр з відео
Миття голови, волосся, кадр з відео

Лікар радить звернутися до свого терапевта, щоб заздалегідь почати лікування. Найкраще - стероїдний назальний спрей. Він знижує запалення й готує організм до сезону алергії. Якщо симптоми вже з’явилися, тоді варто приймати антигістамінні препарати нового покоління - вони не викликають сонливості та працюють ефективніше.

Популярні новини зараз
Ухилянтам готують потужний удар: які покарання задіють Українцям ускладнять вихід на пенсію: коли введуть нові умови Мінімальна та максимальна пенсії у травні: чи збільшаться виплати Універсальна соцдопомога: держава запускає новий експеримент - хто перший у списку
Показати ще

Щоб зрозуміти, на що саме у вас алергія, зверніть увагу на час її появи. Весною це може бути пилок берези чи ясена, влітку - трав. Якщо симптоми не зникають весь рік, можливо, причина - пилові кліщі чи домашні тварини.

Собака, корги, фото із соцмереж
Собака, корги, фото із соцмереж

Це поради, які допоможуть вам краще почуватися у період, коли природа розквітає, а ваше тіло реагує надто гостро.

"Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця."

Раніше ми повідомляли, алергія, проблеми з диханням та втома: небезпека цвілевих кліщів та як їх позбутися.

Як просте чхання може коштувати водієві 54 тисячі гривень - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, що робити, якщо кіт чхає, і чи варто хвилюватися: поради, які потрібні всім батькам пушистикам.